freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

День Незалежності на Хуторі Савки

Цього року на День Незалежності я залишилася в Києві. Якщо два дні ще мала чим себе зайняти, то на 24-те планів немала ніяких. І тут прочитала, що саме 23 та 24 серпня Хутір Савки, що в Нових Петрівцях,  відкриває свої двері для всіх бажаючих, бо в звичайні дні, туди можна потрапити лише за попереднім замовленням. От і вирішено)))


Добиралися своїм ходом, пригоди почалися з самого початку — сіли трохи не в ту маршрутку і доїхали майже до музею «Битва за Київ», тому трохи прогулялися селом))))
Свято–Покровська церква


Ворота хутору були гостинно відчинені, але навкруги було пусто, підійшовши ближче зустріли ще одного відвідувача.  Я, якщо чесно, була дещо вражена, бо очікувала побачити тут більше людей.
Тим часом підійшов господар — відкрив будинки. Починаємо самостійний перегляд експозиції, але поступово підходять люди, багато дітей.  Тоді й починається екскурсія, яку проводить пан Савка.


Починаємо з подвір'я, де виставлена колекція чудернацьких створінь «Царство Здвижа та Руфа». Насправді це лише коріння та стовбури дерев,  але роздивившись їх більш уважно і справді можна побачити фантастичних істот)))
Тим часом почала працювати ковальня, де кожен бажаючий разом з ковалем Євгеном міг викувати справжню підкову.
Перед нами селянська хата 1786 року, звісно що за весь час неодноразово перебудовувалася. Ця хата була куплена господарем під город в 2004 році, а потім вже тут з'явився музей.


 Хата досить велика, в ній є сіни, комора та звісно ж жила кімната.
На такому верстаті колись і моя прабабуся ткала різні вироби, і були вони добротні, бо збереглися до цього часу)))


Пан Савка розказує цікаво, з жартами, втягуючи гостей у розмову, особливо дітей.


Дівчина Владислава змогла власноруч порівняти між собою сучасну праску та рубель))) А ось розігрується сценка із казки про Івасика Телесика, якого саджають в піч на лопаті, от тільки у нас було 2 Івасики.
Здавалось б господар розповідав про звичайні речі, більшість з них я  бачила в дитинстві, але розповідь плине цікаво та неупереджено і ти не помічаєш як минає час.
Оці шикарні горщики та макітри 1901–1904 років, таких величезних я ще не зустрічала.
Класна річ, «музика вітру» відпочиває)))


Людей стає все більше.


Сережки із мальви, в дитинстві ми робили з квіток ляльки, а от що можна ще й сережки,  побачила тут вперше)


Далі прямуємо до панської хати 1856 року,  яка була перевезена сюди з Коростеньського району. Ця хата ще більша і багатша.
Замок на дверях до комори, не кожний зможе його відкрити))))


В коморі.
Карта Європи ще тих далеких радянських часів.


Панська хати із середини.


Займаємо місця в хаті і слухаємо)))


Старі глиняні вироби


Самовари двох конкуруючих фірм
На подвір'ї  колекція дідухів.
Поряд клуня з жорновами, їх тут багато і всі вони різні.


Діти тим часом, змагаючись один з одним, гасають по подвір'ї  з отакими штуками, зроблено доречі з рубеля, це те, чим колись прасували.
Підходять нові відвідувачі і пан Савка починає нову екскурсію для них, а ми прямуємо на подвір'я, де всіх охочих господиня частує запашним кулешем та компотом.


В ці дні екскурсія і частування безкоштовні, натомість гості могли залишити благодійні внески у скринці, господарі збирали гроші для артилеристів 30-ї бригади.
Наївшись від душі, зробивши ще пару фото на згадку та залишивши свій внесок, покидаємо гостинний хутір.
День Незалежності вдався. Особисто мені дуже сподобалося на Хуторі Савки. Сюди варто завітати ще на якесь свято, особливо тут буде цікаво дітям. Тут є екскурсії для дорослих, дітей, а також тут можна навіть відсвяткувати весілля. Про все це та багато іншого можна дізнатися на сайті музею, доречі дуже гарному)
Але звісно ж ми не могли отак просто закінчити цю мандрівку, ну так щоб без пригод, але про те вже в іншому пості.
Tags: Київська область, путешествия, репортаж
Subscribe

 • В гості до трьхсотітнього Смайлика

  Про Максаківський монастир чула давно, але об'єктом для обов'язкового відвідування він став після того, як у Менщині Туристичній я побачила…

 • Десна

  Щоб побачити Максаківський монастир потрібно з Максаків перебратися на протилежний берег Десни. Зробити це можна лише з червня по жовтень, коли…

 • Максаки

  Можна напевно не писати, що світ безмежно великий і в ньому стільки всього цікавого) І головне не потрібно далеко їхати, нові місця можна відкривати…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments