freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Прочитане — травень 2016

Брати Капранови «Забудь-річка». Книга величезна і цікава. Це роман, який піднімає питання про те, що ми дуже мало знаємо про своїх предків. Вагомий вклад в це внесла Друга світова війна та радянська влада. Я, наприклад, дуже добре пам'ятаю свою прабабусю, а от прадідусь для мене — це лише чоловік на фотографії, його забрали на початку війни, з якої він не повернувся, наразі ми достоменно не знаємо, де він загинув і де його поховання. У бльшості українців такі ж історії. Ми народжуючись проходимо через так звану «забудь-річку» і забуваємо все, що було до нашого народження.


В книзі описані події двадцятого століття — боротьба українців з поляками, німцями, радянською системою та трагічні події сьогодення — Майдан і війна з росією.
На прикладі трьох героїв, які потрапляють під одним ім'ям — Степан Шагута на різні лінії барикад — СС Галичина, радянські війська та УПА, описується історія всіх українців тих років. В той же час їх нащадки зустрічаються в наші роки та намагаються дізнатися долю своїх предків. І це в ним майже виходить...
І нова війна з окупантами і знову Степан Шагута йде на захищати Україну, як і його батько та його друзі в далекому 1941 році.
Мені книга сподобалася, вона змушує замислитися багато над чим.
Артем Полежака «Стіхи о жизні», тут можу сказати лише одне — книжка класна і її треба читати)))
Макс Кідрук «Небратні». Книга була написана на замовлення поляків, в ній дуже просто, доступно та цікаво описано історію стосунків між Україною та росією. Наприклад, для мене, книга стала відкриттям, я багато чого вичитала з неї нового для себе. Отак би писали підручники з історії, то ми б точно достоменно знали історію свої країни.
Виявляється напад росії на Україну в 2014 році не є чимось новим, так само вона чинила відносно Фінляндії, Угорщини, Чехословатчини. Тобто час змінюється, лідери також, а політика та дії росії ні.
А боротьба за Крим велася давно, одразу після отримання Україною Незалежності ледве не столося озброєне зіткнення, росія була готова до того — ввела техніку, зброю та солдат, тоді минулося.
Виявляється українська мова має більше спільних рис з польською, білоруською, чеською та словацькою, а не з російською. Але нам так довго вбивали в голову, що у нас одна мова з братнім народом, що не диво, що ми в це повірили. В книзі написано про часи козацтва, радянський тиск, майдан, російську пропаганду, про донецький клан, сім'ю Януковича, про те, як за декілька років вони підкорили собі всю країни. На жаль, ми ще довго не зможемо позбутися механізму, який вона налагодили, бо пішли одні, а на їх місце прийшли інші ласі до наживи.
Книгу раджу, особливо я після прочитання відчула себе справжньою українкою.
Сергій Пономаренко «Касандра» — детектив з елементами містики. Касандра — це старовинна печера в дренажці під Київом, в якій можна побачити своє майбутнє. Навколо неї та моторошних картин художника Смертолюбова, який додавав до фарб людьську кров, і закручується основний сюжет. Цікаво, читається легко, для вечірнього чтива саме те)

Tags: книги
Subscribe

 • Київський кит

  Нещодавно на ВДНГ відкрили скульптуру Київський кит. Об'єкт виготовлено з переробленого пластику і кит змінює свій колір в залежності від рівня…

 • Шоколадний будиночок

  В Шоколадному будиночку востаннє була давно, здається ще тоді, коли його тільки відкрили для відвідування. Пам'ятаю тодішній мій захват. А тут ще…

 • По іншу строну камери

  Зазвичай я знімаю фотосесії, і сама дуже рідко опиняюся но іншу сторону камери. А тут випала нагода трохи попозувати) Що головне для…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments