freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Прочитане — жовтень 2016

Лінвуд Барклі «Происшествие»
Захоплюючий та закручений сюжет, який тримає в напрузі до самого кінця. Все починається зі смерті в автокатастрофі дружини головного героя, винуватцею якою стала саме вона і яка забрала життя ще двох людей.  Потім в результаті нещасного випадку гине її подруга, а пізніше стає відомо, що жінки займалися продажем китайських підробок — сумок та ліків. Будинок головного героя обстрілюють, друга звинувачують у вбивстві, а працівника його фірми, який ставив китайське неякісне обладнання при проведенні проводки, вбивають.  Наприкінці, коли вже здається, що все розкрутилося і вбивця спійманий, настає несподівана розв'язка. Холоднокровним вбивцею, який звів зі світу трьох людей, виявився зовсім несподіваний персонаж, який протягом всього роману викливав лише позитивні почуття.

Сергій Жадан, Фоззі, Ірена Карпа, Юрій Винничук, Андрій Кокотюха, Макс Кідрук, Володимир Рафаєєнко «ДНК»
Дуже цікава антологія. Це не просто збірка розповідей різних авторів, всі оповідання пов'язані між собою. Основна мета цієї книги — це показати головну проблему українців — втрату зв'язків між поколіннями.  В самому початку книги ми потрапляємо в далекий 2057 рік в Китай, де група вчених провела експеремент  — розшифрувала ДНК українського студента. І далі читачам пропонують сім історій  одного роду.  І з майбутнього ми переносимося в далекий 1886 рік і переживаємо найяскравіши моменти з життя Марка, який народився в сім'ї священника і загинув на війні у 1915 році.  Далі ми слідкуємо за його нащадками, переносимося, то до Львова, то до Франції,  Харкова та Чернігова. Бачимо як за ці 150 років представники одного роду двічі пересікаються і створюють свої сім'ї. Дуже вразило оповідання Фоззі, з якого дізналася про ядерний вибух на Харківщині, який стався у 1972 році, за допомогою якого Радянський Союз намагався погасити пожежу на газовому родовищі. Але ядерний гриб вирвався в повітря і всі мешканці прилеглих сіл зазнали опромінення. Вся родина головного героя гине,  він сам проживе після того лише 2 роки, а його син потім все життя страждатиме на гіпертонію.
У Винничука дуже класно описано Львів, коли в ньому хазяйнували то німці, то совєти. Кідрук у своєму амплуа, в його оповіданні добре просліджується схожа лінія, що і в «ЗУМС», тут тобі і клінічна смерть, і наноагенти і лікування аневризми. На тлі цих історій дуже добре просліджується історія українського народу на прикладі одного роду.

Всеволод Нестайко «Чудеса у Гарбузянах»
В книзі йдеться про трьох друзів, які живуть у селі Гарбузяни і які портапляють у цікаві пригоди. Єдиний недолік, що книга написана у 80 роках, то трохи дивно читати про колгоспи та комсомолок))))

Руслан Горовий «Ген воїна»
Книжка зворушливих оповідань. Найбільше з них — це «Ген воїна», яке і дало назву книзі. Дія відбувається в зоні відчудження, де діють спецпризначенці з України та Росії, у кожного з них своє завдання. Але відкривається вражаюча інформація, що ми не єдині у всесвіті і не найкращі та головніші. Є інша, краща, більш розвинена планета, а на землю були відіслано індивідів, які мали ген, який спонував їх до вбивства, збагачення та здобуття влади. І вибух на ЧАЕС стався із-за аварії летального апарату. І ми земляни приречені жити в цьому хаосі, прагнучи влади і здатні заради неї на все... Сумно стає від прочитаного, а що як це і є правдою?
Ще в книзі є оповідання про кохання «Переїзд». «Вище неба» про військового пілота який потрапляє під обстріл сепаратистів (мова про російсько-українську війну) і якому дивом вдається посадити літак.
«Буенос діас, чіка» — історія розслідування блогером загадкової смерті свої батьків та зникнення сестри.

Василь Шкляр «Тінь сови»
Сумна історія кохання, яка закінчується смертю. В книзі присутній міфічний персонаж Щедрик, який живе в древньому пралісі і який допомагає головному герою та надає йому сил. Книга трохи не в моєму смаку, але вона мене захопила, вона заставляє задуматися над своїм життям і мені дуже сподабався кінець — післямова.

Брати Капранови «Мальована історія Незалежності України»
Цю книгу я купила на початку 2014 року на Майдані, коли Юрко Журавель презентував свої малюнки, тоді ж і взяла у нього  автограф, а пізніше, на Книжковому Арсеналі,  її підписали Брати Капранови, написавши «Олі, щоб знала». Читала цю книгу уривками, а оце взяла і прочитала від початку і до кінця. Книжка буде цікавою, як для дітей так і для дорослих. В ній коротко описані всі події, починаючи раннім палеолітом і закінчуючи отриманням Україною Незалежності. До кожного періоду намальовано короткі комікси. Дуже порадувало, що окрема увага приділяється Криму та його етнічному населенню — татарам. Бо, щоб там не казали роіяни, що Крим, то їх земля, то неправда, бо вони з'явилися на цій території лише у 1944 році, коли було депортовано все корінне населення.  Особисто я почерпнула з цієї книги багато цікавого, бо як би старанно не вчила історію у школі та універі, такого мені не розповідали.
Tags: книги
Subscribe

 • Літні квіти

  Дала собі слово не фотографувати квіти, адже маю тільки світлин, зроблених при різному освітленні і на різні об’єктиви. Але ж з’являються нові, які…

 • Літні вечори

  Спека, ми на неї чекаємо в холодні, похмурі зимові дні і ранньою весною, а коли вони приходить ти не знаєш де від неї сховатися. Якщо ти застряг…

 • Квітуча весна)

  Не втрималася і трохи нафотографувала)

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments