freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Пройшло три роки...

Саме три роки тому, 18-го,  «мирна хода» перетворилася на справжнє пекло, запалав Майдан, потім був ранок 20 лютого, коли на вулицях рідного міста розстрілювали людей.  Тоді мозок просто відмовлявся вірити у те, що коїлося, але на жаль то була правда, гірка правда, яка стала частиною нашої історії. Найстрашніше, що то був лише початок, одних щурів при владі замінили інші, почалася війна, якій не видно ні кінця ні краю. А найголовніше, що мало що змінилося...


Сьогодні опинившись на Хрещатику, приїхала вшанувати пам'ять загиблих, відчула себе немов мавпочка за гратами. Йшла зі сторони Європейської площі і на місці колишньої Майданівської барикади мене зустрів паркан з металошукачами, машин п'ять поліції та купа силовиків.


Навіть звичайний, на перший погляд, рейсовий автобус, перетворився на притулок для людей у формі.


Виникало враженя, що ти на військовій території, ефекту додавали проїжджаючі поряд військові машини. На деяких страху таки нагнало... Вже їдучи назад додому в автобусі, підслухала телефонну розмову. Чоловік, видно що не місцевий, розказував, що їхав погуляти на Майдан, а там паркан, все перекрито, то він подумав, що ну його, розвернувся і додому.
Металошукачі весь час пищали, пропускаючи чергового перехожого, але правоохоронці на те не звертали уваги. Навіщо їх тоді ставили? Проходивший поряд чоловік з маленьким сином так йому це пояснив — то металошукач, для того, щоб ніхто не пройшов і не стрельнув у Порошенка.
Люди у формі скрізь — на містку, над Глобусом, біля Жовтневого, до того ж у повній екіпіровці — броніки та каски. Словом, за тобою весь час спостерігають, але це ще не все. Ще можна помітити чоловіків, які кучкуються групками то по двоє, то більше. На вигляд такі непримітні, чорні шапки, чорні куртки, але на них звертаєш увагу. Я не знаю, хто вони, може це міліція, може СБУ, хто зна, але саме такі пасли людей три року тому під час Майдану.


Але незважаючи на на всі ці приємності, люди помалу простують на Інститутську. Багато літніх людей, молоді, бітьків з дітьми. У багатьох на очах сльози, хоча ніби-то і три роки пройшло, а все-одно боляче.


Я давно не була на Інститутській, тут нарешті встановили нові пам'ятні знаки.


Гурт молодиків навпроти дещо напрягає, це ті, хто ніби-то слідкує за порядком, тому постоявши трохи спускаюся на Майдан. Тут розставляються свічки, утворивши напис — Геромя Слава, та запалюють лампадки у величезному тризубі.
Чула, що в Українському домі відкрилася виставка присвячена третій річниці Майдану, тож йду туди. Тут зібрані фотографії від початку революції, студентської, веселої з піснями, до трагічних подій на Грушевського та Інститутській. Деякі фото проймають до глибини душі, знову видно сльози на очах жінок, що стоять поруч.
А це залишки фотовиставки, яка була на Грушевського, я добре її пам'ятаю.
Ще трохи з підслуханого, поряд декілька літніх чоловіків розмовляють — «Що щось буде на Майдані? Бо чого їх стільки понаставляли, пройти не можна. Я їх питав, навіщо ви тут, а вони не знають і кажуть, що від провокацій оберігають». «Ага, якщо якійсь провокації і будуть, то самі ж їх і організують».
Далі йду подалі від парканів та силовиків, але вони мене переслідують, то тут то там прихований автобус, багатенько також стоїь на Михайлівській. Незрозуміло тільки хто кого і від кого оберігає...
Tags: Індустар 50-2, Київ, Мысли вслух
Subscribe

 • Крапка

  З цього року я завершую Проект 365, який почала з 2013 року. Тобто протягом чотирьох років я кожного дня брала до рук камеру і хоч щось…

 • 365 — грудень 2016

  В грудні я знову примудрилася захворіти, тому майже пів-місяця просиділа вдома(((( Розмальовувала фігурки та працювала над календарями, розробила аж…

 • 365 — листопад 2016

  В листопаді до нас раптово прийшла справжня зима, я знову захворіла, багато пекла, то пироги, то хліб. Побувала на двох презентаціях книг, розробила…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments