freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Як я закордонний паспорт оформлювала

Біометричний паспорт я собі збиралась робити, але не поспішала, думала нехай трохи ажіотаж спаде. А тут знайомий поширив посилання, в якому чоловік із Запоріжжя ділився досвідом про те, як записатися в електронну чергу в міграційну службу свого району і швидко та без проблем отримати паспорт. Я прочитала, полазила по сайту і вирішила спробувати. Але оскільки записуватися потрібно було тільки опівночі, то я якось і відклала ту справу.
Ще одна знайома пише, що скористалася послугами ДП «Документ», бо в електронну чергу не змогла всунутися протягом цілого місяць.
Ото ж і не знаєш кому вірити. Але тут таке, поки сам не спробуєш, то і не дізнаєшся як воно насправді)))
А потім одного вечора, повернувшись додому з Полтави о 23.50, вирішила випробувати свою долю. Дійшла до того кроку, коли мені видало місця по районам. А далі я навіть толком і не второпала, як воно вийшло, бо довго тикала на різний час прийому із запропонованого і нічого не виходило, вибивало помилку. А потім бац, пише, що введіть код підтвердження і продовжіть і ось я вже маю електронний талон з часом та датою, що прийшов sms. Це було 26 липня, а 9-го серпня, тобто акурат за два тижні, пішла подавати документи. Мій талон був на 16.00, прийшла за 25 хвилин, оплатила. Не знаю як де, у нас у Деснянському районі біля терміналу сидить працівниця служби і робить сама вносить гроші в термінал. Одразу попереджають, що терміновий зроблять за 3 тижні (замість обіцяних на сайті 7 днів), а звичайний за 2 місяці (замість одного).
А далі починається чекання, логіку викликання я так і не зрозуміла, хоча довго і старанно спостерігала за табло. Народу було чимало, а в приміщенні звичайно ж душно. Настала 16.00, а мого номера і близько не видно, десь через півгодини він з’явився на табло, але мені довелося чекати ще хвилин 20.
І от нарешті об’явили мій номер — 522. Номери присвоюються також якимось незрозумілим чином, бо, наприклад, переді мною пройшов 1.
Про документи: з собою треба мати чек про оплату, паспорт громадянина України + 2 його копії, старий закордонний паспорт + 1 копія та копія ідентифікаційного коду. Документи приймають в одному кабінеті, щоправда сидять там аж дві тітоньки. Сама процедура — фотографування, зняття відбитків зайняла десь хвилин 15. Може бути менше, бо в мене не склалося з фотографування, десь кадрів 5-6 зробили і всі жахливі. Тітонька вже почала нервувати, типу, чим вам отой не подобається і мої зауваження про те, що там у мене занадто підняте підборіддя і занадто велика шия на неї не подіяли, тож довелося вибирати найменш страшніший з усіх)))) А бюрократія продовжує жити в цих державних кабінетах, непривітні тітки такі ж самі як і 10 років тому…
Ну я а саме цікаве, що в Державній міграційній службі України, ніхто з працівників не розмовляв на державній мові, навіть тоді коли ти до них звертався українською. Вважаю, що це повне неподобство, бо хоча б в державних установах повинна звучати мова твоєї країни. А то виходить, що ти, ніби то якийсь вимираючий вид, бо говориш українською, коли навкруги всі такі російські-російські.
Загалом електронна черга то добре, економиш час та нерви, не б’єшся за талон і не пишешся на списочок вдосвіта, але все одно все ще настільки недосконале, що працювати і працювати треба.
Тепер чекаю на свій паспорт. Без черги знову не обійдеться)))) А там вона жива, тому тільки і чутно: а ви за ким? а хто за вами? який чоловік?
Tags: Мысли вслух
Subscribe

 • Оболонь та мурали

  Люблю я мурали, до того ж роздивляння гарних вуличних малюнків, можна прирівняти до відвідування галереї Про мурали Оболоні я вже писала…

 • Квітуча весна)

  Не втрималася і трохи нафотографувала)

 • Дощові краплинки

  Сказати, що фанат макрозйомки, то ні, але мені дуже подобається повозитися зі старими мануальними об'єктивами, знайти гарний ракурс чи світло)…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments