freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Прочитане — серпень 2017

Владислав Івченко «2014»
Це роман про події 2014 року, які так чи інакше змінили життя кожного з нас. Роман в двох томах. Починається все з подій на Майдані наприкінці 2013 року. Але Майдан тут виступає скоріше каталізатором тих подій, що описуватимуться далі, зводить разом головних героїв. Подіям на Майдані присвячена лише менша половина першого тому, а далі все про війну, яка триває і досі… Головних персонажів багато, всі вони різні, як хороші так і погані, як з одного боку барикад так і з іншого, але всі вони так чи інакше пересікатимуться і впливатимуть на долю один одного. Хтось опиняється на Майдані через свої переконання, хтось через пресування тодішньою владою, хтось тікає від боргів, а дехто і-за такої банальщини, як їжа.


Читаючи про викрадення Андрюхи з лікарні та вбивство беркутівцями майданівця, що повертався ввечері додому, одразу згадуються такі ж історії, що сталися тієї зими з реальними людьми.
Починається війна і герої опиняються на передовій. Знову ж таки в різних підрозділах, по різні боки фронту та з різних причин. В романі дуже добре описано реалії війни, про всі її тонкощі, про контрабанду та торгівлю, про фіктивні батальйони, про чиновників, які перефарбувалися і з антимайданівців ставали героями війни, що проливали кров.
Більшість героїв до кінця роману загине… Як і в реальному житті, все таки війна є війна…
Другий том починається подіями під Іловайськом. Читався він дуже повільно. Не тому, що не цікаво, ні, просто кожний розділ — така собі окрема історія в якій окрім головних героїв з’являються ще й нові персонажі. І як правило вони до кінця розділу гинуть. Але автор так детально описує про те, чим жила ця людина, чого прагнула та як опинилася на війні, що ти нібито проживаєш цю коротку мить разом з героєм, симпатизуєш йому, співпереживаєш і сумуєш.
Думаю, що цим Івченко показав, що там на передовій, гинуть не просто не просто якісь безликі солдати, а особистості.
Є в книзі такий персонаж як Історик, який так ненавидить укропів, і від тої ненависті він зовсім злітає з котушок. Від розділу, де він різав полонених неначе свиней, у мене просто мурахи по шкірі бігали.
Книга дуже сильна і дуже хороша, яка показує реалістичну картину подій 2014 року…
Ну і звісно ж не обійшлося без фантастичних моментів, тоді б напевно, то був не Івченко))) Бронебійний палець у Бухгалтера, прекрасна Понамка Хаос з слугою Краснодаром Горнотаєвим, яка кришила сепарів, муміфіковане тіло Андрюхи, але це все скоріш такі маленькі елементи, які трохи додавали перчику, бо книга насправді дуже реалістична. І хочу сказати, що «2014» — це найкращий роман про війну, з тих, що я читала.

Олесь Ільченко «Знак диявола», «Смертельний круїз», «Багряна безодня. Земна і небесна історії»
Дві останні історії — це щось на зразок книги в книзі. Головні персонажі діти, тобто це дитяча література))) Спочатку читаєш одну історію, а потім головні герої стають письменниками і пишуть свої оповіді. І ти раптово переносишся в інший світ до інших персонажів і це дуже цікаво. В першому випадку йдеться про круїз на яхті, під час якого майже всіх присутніх вбивають і тим, хто залишився необхідно вирахувати вбивцю, щоб самим не стати наступною жертвою. Друга історія — фантастична але також з елементами детектива.
Tags: Владислав Івченко, книги
Subscribe

 • Київський кит

  Нещодавно на ВДНГ відкрили скульптуру Київський кит. Об'єкт виготовлено з переробленого пластику і кит змінює свій колір в залежності від рівня…

 • Шоколадний будиночок

  В Шоколадному будиночку востаннє була давно, здається ще тоді, коли його тільки відкрили для відвідування. Пам'ятаю тодішній мій захват. А тут ще…

 • Київ, спека, Чорнобиль

  Київ зустрів спекою, пилом, здертим асфальтом, понівеченими газонами та відсутністю гарячої води, а ще скасувалися заплановані зустрічі та плани.…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments