freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Міні-скульптури Ужгорода

Окрім прогулянки містом, відвідування замку та скансену, можна влаштувати собі справжній квест і спробувати відшукати всі міні-скульптури Ужгорода. Вони цікаві але мініатюрні, а тому іноді можна пройти повз них за пару кроків і не помітити. Автором більшості з них є місцевий скульптор Михайло Колодко. Як я зрозуміла, зараз скульптур має бути десь близько тридцяти, але можливо якісь не дожили до цього часу. Більшість з них можна відшукати на Київській набережній та набережній Незалежності. Але ще вони є й по місту, ото вже треба знати де шукати)))) От я про скульптури трохи не дочитала, а тому була трохи не в темі. І як результат, побачила всього десь з десяток цих міні-об’єктів, сфотографувала і того менше, а деякі просто проминула))))
А нижче те, що ж мені таки вдалося відшукати)))


Одразу коло пішохідного мосту можна побачити Ужгородський маяк, або точніше Свободку. Скульптурка дуже кумедна і мила. А ще пишуть, що до свят її прибирають у тематичний одяг)))


З іншого боку мосту — угорський художник Тивадар Чонтварі на ковзанах.
Далі по Київській набережній — бравий вояк Швейк, встановлений в тому місці де на перилах залишилися сліди від куль Другої Світової війни.


Вузол Кротона, який символізує силача Івана Фірцака-Кротона, якого у 1928 році визнали найсильнішою людиною планети. А я не знала, то подумала, що то просто хтось познущався над перилами, от темна людина))))
Пам’ятник орієнтувальнику, автором цієї скульптури є Василь Бедрик. Раніше його прикрашала скульптурка самого орієнтувальника, але з часом її відірвали, от вандали((((


Далі повинні бути їжачкии – символ міста-побратима Ужгорода – Їглави, а також символ пива «Єжик», але я до них не дійшла.
Перейшовши через місток одразу біля синагоги на тротуарі під перилами, тобо слід дивитися під ноги)))) — Черв’ячок Кукоц , це угорський мультяшний персонаж.


З іншої сторони мосту можна відшукати Миколайчика, помічника Святого Миколая— це одна з найперших міні-скульптур, встановлені у 2010 році. Вважається, що необхідно загадати бажання і потерти Миколайчика, щоб воно збулося)))) Он як відполірували)))


Поряд Пароплав «Карпатія», саме він першим прийшов на допомогу тонучому Титаніку і врятував частину пасажирів.
Йдучи далі по набережній Незалежності можна побачити скульптуру Джона Лорда — лідера гурту Deep Purple, що слухає музику, дивлячись на пішохідний місток.


Біля пам’ятнику Августину Волошину отака скульптура, присвячена бійцям АТО.


Якщо з набережною все було більш менш просто, то от пошук по місту без інформації, справа нелегка.
Скульптуру Енді Уорхолу на паркані біля Жупанату я просто не помітила, хоча проходила від неї на відстані декількох кроків.
А цю, на паркані словацької школи по вулиці Тихій, сфотографувала чисто випадково. А потім вже дізналася, що це фігурка словака-русина, сержанта морської піхоти США, Майкла Стренка.


Біля замку можна побачити скульптуру князя Лоборца, він обмотаний мотузкою і прикріплений до ручки меча. Не сфотографувала, бо там весь час хтось крутився з туристів)))
І на останок, міні Ейфелеву вежу, можна відшукати в опорі старого електричного ліхтаря на перетині вулиць Капітульної та Духновича.
Тепер якщо ще випаде нагода навідатися до Ужгорода, то я знатиму, чим мені там зайнятися))))
Tags: Закарпатська обл, міні-скульптурки, путешествия
Subscribe

 • Про вакцинацію

  Напевно більшість вже знають, що в МВЦ запрацював центр масової вакцинації від Covid-19. Інформації багато і різної, хтось пише, що вакцинувався…

 • Оболонь та мурали

  Люблю я мурали, до того ж роздивляння гарних вуличних малюнків, можна прирівняти до відвідування галереї Про мурали Оболоні я вже писала…

 • Маленька магія

  Нова робота Олександра Корбана "Маленька магія" під шляхопроводом на перетині Богатирської та Лугової. Мурал з'явився наприкінці березня, а його…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments