freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Прочитане — жовтень 2017

Макс Кідрук «Не озирайся і мовчи»
Роман захоплює, трохи лякає, переповнює твій мозок новою несподіваною інформацією, піднімає болючі та актуальні проблеми. Тобто книга не тільки про те, як школяр Марк потрапляє до загадкового світу, проробивши певні операції із звичайним ліфтом у своїй десятиповерхівці. В книзі і про булінгу — дуже реалістично прописана сцена знущання школярів над Марком. А ще, на прикладі родини Соні, розрита проблематика насильства у родині. І так в книзі багато фізики, описано теорію Брайана Гріна про те, що час не рухається, що майбутнє, минуле та сучасне — фікція. Сприймається це досить складно, бо для того, щоб усвідомити цю істину треба зламати власні стереотипи стосовно того , що таке час.
І вже в самому кінці роману піднято тему недолугості нашого законодавства та продажності судової системи. Але всесвіт створений так, що кожному доведеться відповідати за свої вчинки і не там, на небі, а тут і зараз.
Загалом роман мені сподобався, тримав в напрузі до самого кінця. А тому карти не розкриваю, кому цікаво, читайте))))


Владислав Івченко «Два пасинки митрополита»
Це дебют автора у царині історичного роману і він йому вдався. Книжка чудова, починаєш читати і вже важко відірватися. Події в романі розгортають на Західній Україні, здебільшого у Львові, на передодні та на початку Другої світової. Реалістичності автор добивається за рахунок описання доль, вчинків та поглядів різних персонажів .
Звичайно ж це вихованці митрополита Іван та Теофіл, один потворний, інший красень, один залишається вірним церкві та Богу, інший зневірюється та стає на шлях боротьби за Україну.
Це єврей лікар Крохмаль з дочкою Бетті, які потрапляють під репресійну машину німців та совітів.
Родина поляків Жевуських, яка жила досить багато але втрачає все з приходом радянської влади. В живих залишаються лише два брати, які беруться за зброю, щоб боротися за Польщу.
Полковник Скорик та лейтенант Фофанов ведуть найзапеклішу боротьбу з ворожими елементами радянської влади.
Лісовий командир Зенон, який врешті-решт зраджує свої хлопців.
Молоденькі радянські вчительки, які відправлені на Західну, щоб просвіщати місцевих, який же хороший комунізм, а заодно і писати доноси на батьків дітей.
Радянський солдат Федір Швайка, якому довелося повоювати з різних боків і наприкінці він змінює своє ставлення до радянської системи.
І ще купа героїв, багато з яких звісно ж загине, бо це війна… Завдяки цим персонажам, ти дивишся на події не під якимось одним кутом, а всебічно. Як на мене, краще прочитати один такий історичний роман і дізнатися набагато більше, ніж з книжки по історії з її сухими фактами.
Так, і саме в кінці роману розкривається таємниця походження вихованців митрополита.
Дуже раджу для прочитання.

Пола Гоукінз «Глибоко під водою»
Трохи незвичайна книга, в ній  розповідь ведеться від першої особи кожного з героїв. Спочатку це дається трохи дивним, а потім ти звикаєш і з захопленням читаєш, бо хочеш зрозуміти чому ж так сталося, що саме штовхнуло героїв на такі вчинки.
Tags: книги
Subscribe

 • Літні квіти

  Дала собі слово не фотографувати квіти, адже маю тільки світлин, зроблених при різному освітленні і на різні об’єктиви. Але ж з’являються нові, які…

 • Літні вечори

  Спека, ми на неї чекаємо в холодні, похмурі зимові дні і ранньою весною, а коли вони приходить ти не знаєш де від неї сховатися. Якщо ти застряг…

 • Квітуча весна)

  Не втрималася і трохи нафотографувала)

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments