freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Таким я побачила передноворічний Київ

Чи то я старішаю, чи то стаю якось більш песимістичною, але з кожним роком мені все менше хочеться вибиратися в центр міста, а особливо на передодні новорічних свят. Якщо раніше ставили тільки ялинку, то тепер щоразу з’являється все більше і більше торгових будиночків з їжею та напоями, і тоді починається здаватися, що свято живота на першому плані.
Але якби там не було, намагаюся кожного року піти та подивитися на новорічну ялинку, щоб мати своє власне уявлення, а не слухати чужі нарікання чи похвали.


Спеціально б, напевно, на Софіївську не поїхала, а то була поруч на презентації книги Руслана Горового, тому вирішила прогулятися.
Вже на бульварі Шевченка стає зрозуміло, що рухаюся у вірному напрямку, бо від будинку вчителя на Володимирській з’являється тянучка. От єдине чого не розумію, чого водії, знаючи, що на Софії рух обмежено, все одно всі їдуть туди? Невже не можна об’їхати?!
А ось і головна ялинка. Гарно, все мерехтить.


Не знаю, можливо іграшки-ліхтарики, що висять на ялинці при денному світлі і виглядають страшно, але під покровом ночі вони досить таки доречні.


Людей багато, всі метушаться та фотографуються.


Площею гуляють різні персонажі в хутрових шубейках і діди морози. Від яких ми, напевно, ще не скоро відхрестимося. Я їх чомусь дуже не люблю. З моїх дитячих спогадів дід мороз у садочку запам’ятався запасом нафталіну. А ще колись батьки замовляли мені його додому, то той взагалі був вже підшофе. І що саме прикре, батьки продовжують замовляти своїм дітям нафталінових дідів на ранки у садочки. І якщо дід то ще півбіди, то снігурки-старлетки, іноді в якихось занадто еротичних нарядах, то взагалі окрема тема.
Шумно, гамірно, швиденько роззираюся, роблю фото і рухаюся далі.


Попереду зона фудкорту, яка закінчується атракціонами на Михайлівській. Туди я не пішла. Бо живі ще минулорічні спогади, коли я ледве пройшла цю невелику ділянку. Бо з усіх сторін щось парили, смажили, варили, хтось щось їв. А ти мусив тягнутися зі швидкістю черепахи і притому не можна було нікуди звернути((((


Тому цього року обходжу цю ділянку. Перехід через дорогу це теж своєрідний екстрим. Спробуй встигнути перетнути проїжджу частину, на якій в єдину купу злилися автівки, тролейбуси і перехожі.


Далі по Андріївському на Контрактову.
Природна гірлянда))))


Тутешня ялинка, яка є незмінною вже декілька років, але від цього не перестає подобатися мені менше. В ній немає нічого зайвого))) Зате поряд кожного року виростає все більша купа якихось яток та будиночків, вже в сквері ледве можна протиснутися.


На площі гігантське колесо, яке стрьомно височить над будинками. На сцені поряд чувак жваво російською запрошує дітей на якийсь конкурс.


Але апофеозом стає цирк «Кобзов», який виріс посеред вулиці, зайнявши всю проїжджу частину від музичного театру до Могилянки. І щоб там не казали, що він типу без тварин, виглядає це все страхітливо, до того ж велетенські трейлери зайняли все навкруги, один навіть примостився на тротуарі акурат біля Сковороди.
Словом мені від побаченого стає якось сумно і незатишно і якомога скоріше намагаюся втекти звідти…
Можливо хтось зі мною не згоден, а скоріш так воно і є, але ж кожен сприймає світ навкруги по-своєму. Так от саме таким я побачила мій передноворічний Київ.
Tags: Київ, Мысли вслух
Subscribe

 • Зустріч з Владиславом Івченком

  Я дуже люблю читати, перевагу віддаю сучасній українській літературі. А одним з найулюбленіших моїх авторів є сумський письменник Владислав Івченко.…

 • Лісовий лікбез від Андрія Сагайдака

  Міжрічинський парк – це фантастичне місце, де я побувала вже енну кількість разів, бувала я тут і восени, і взимку, і весною, і звісно ж влітку. І…

 • Похід хребтом Кукул

  Минулого року в травні я відкрила для себе хребет Кукул. До нього легко добиратися, нескладний підйом і просто фантастичні види, що відкриваються…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment