freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Чернівецькі дворики

Говорять, що Чернівці можуть скласти конкуренцію Львову. І дійсно, цьому місту є чим похвалитися. Ту є прекрасна пішохідна вулиця Ольги Кобилянської, де у вечірню пору на променад виходять всі приїжджі та місцеві, безліч тихих вуличок, викладених брущаткою. А чого варті фасади будинків, майже кожен привертає увагу то ліпниною, то маскаронами, то дивними скульптурами чи башточками. Але родзинкою цього міста є дворики, підворотні та під’їзди зі стрімкими звивистими сходами.


Їдучі до Чернівців, я мала невеличкий перелік двориків, в які неодмінно треба було зазирнути. Але лише тим списком не обійшлося, ми зазирали у кожен дворик та під’їзд, що траплявся нам по дорозі.
Почну звісно з будинків на Кобилянської. Перша забудова на вулиці з’явилася ще у 1786 році, а тому нецікавих споруд тут просто не може бути. Сучасна вулиця Кобилянської змінювала свою назву, але зовнішній вигляд залишився майже той самий, єдине, що різниться це вітрини та вивіски магазинів і кав’ярень.
Фасад будинку під номером 22, не надто примітний, але вся краса ховається у дворі. В цій кам’яниці проживала родина президента Буковини принца Гогенлое. Саме він облаштував оцей симпатичний дворик з кам’яною криницею, клумбами, годинниковою вежею, дерев’яними галереями. Подвір’я в гарному стані, бо його реставрували у 2008 році. Криниця вже не працює, але ще досить недавно місцеві брали з неї воду. Зараз у будинку розмістилося управління охорони здоров’я. А за свою довгу історію кого тільки цей будинок не бачив. Свого часу тут діяли банк, ательє, офтальмологічний кабінет, друкарня, перукарня, кафе, майстерня з виготовлення ґудзиків.
Кобилянської 47
Кобилянської 53, дворик німецького народного дому, збудованого у 1910 році
Кобилянської 29, палац урочистих подій


вул. Ольги Кобилянської 23, на фасаді святий Флоріан — покровитель пожежників, колись саме в цьому будинку знаходилась пожежна частина.


Стеля арочного під’їзду будинку № 12 симпатично розписана.
А на гору ведуть отакі сходи.
У дворі
Дворик будинку №5


Дворик по вул. Ольги Кобилянської №7
Рожевий будинок з таким же рожевим під’їздом.
І навіть декор біля дверей в такому ж кольорі
Дворик будинку №20, колись тут торгували нафтою, яку використовували для освітлення.


Ще один дворик десь в районі вулиці Головної


Дворик на Заньковецької
Дворик, що вивів нас із вулиці Доброго на Руську. Тут сучасні пластикові добудови поєднуються з міцними цегляними стінами.
На подвір’ї раніше була якась будівля, від якої залишився лише фундамент, серед якого можна побачити цеглини з написом Буковина.


Дерев’яні двері


Дерево та метал


Дворик на Руській


Дворик на вул. Університетській


І традиційно білизна, ну як же без неї)))


Чернівецькі під’їзди
Старі написи на стінах
Сучасні малюнки на стінах


Ходіть тільки в нормальні магазини)))


А ще Чернівці — це місто переплетіння дротів. Такої жужми дротів не бачила в жодному місті))) І звісно вони потрапляли в кожен кадр)))
Ми потрапили в Чернівці як раз на Трійцю. І вразило те, що тут дуже шанують традиції. Я пам’ятаю, як в дитинстві у бабусі ламали гілки липи, клену, а потім заштрихувала їх у хвіртку, сараї, ганок, тим самим оберігаючи домівку від нечистої сили. Але то було так давно, що навіть здається вже у іншому житті. Але в Чернівцях минуле ожило, тут липовими гілками були прикрашені вхідні двері до дворів, під’їздів та навіть магазинів.Tags: Чернівецька область, Чернівці, путешествия
Subscribe

 • Календар для Мандрияк. Дубль два

  Спочатку народилася оця версія календаря. Але після повернення з Карпат, я привезла ще чимало гарних фотографій символу клубу, тому захотіла зробити…

 • Календар для Мандрияк

  Кожного року думаю, що вже не буду робити настільні календарі, що це останній... Але в кінці наступного року приступаю знову до роботи. Цього разу…

 • Карантинні спостереження

  Напевно всі ми під час карантину купували багато чого онлайн і звісно ж користувалися доставкою. В більшості випадків остання була безкоштовною, що…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment