freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Вроцлавські скульптури

Гуляючи Вроцлавом, окрім монументальних костелів, мостів, муралів та гномів мені на шляху траплялися ще всілякі цікаві скульптури. Нижче про них)))


Чудо-птахи на набережній


А ще там можна знайти отаких дамочок)))


Скульптури біля Вроцлавського національного музею


Скульптури у парку Юліуша Словацького, це той, в якому знаходиться Рацлавицька панорама
Там же, отаке)))) Не поспішай, сядь перепочинь))))


Лошатко у Вроцлавському зоопарку


Звідти ж і ці милі різнокольорові пінгвіни)))


Велетенське дев’ятиметрове бетонне крісло Тадеуша Кантора — відомого польського театрального режисера, живописця, сценографа та графіка, встановлене на набережній, майже навпроти гідроелектростанції, неподалік від Сучасного театру. Незважаючи на велетенські розміри, я ледве його не проминула)))) Побачила вже в останній свій вечір перебування у Вроцлаві.


Як раз напроти гігантського стільця знаходиться отака вішалка)))


А неподалік від Університету можна побачити отаку велетенську бабку та крокодила, що летить на повітряній кульці)))) Ці скульптури, встановлені біля входу до студентського театру «Каламбур», що існує аж з 1904 року.
Птахи на фасаді одного з будинків на Соляному майдані


Симпатична вуличка із торговими магазинчиками-ятками, зараз навіть і не скажеш, що з ХVІ століття і аж до Другої світової тут знаходилися м’ясні ряди. В пам’ять про це, у 1997 році тут встановили отакий незвичний пам’ятник, присвячений домашнім тваринам, яких забили на м’ясо.
Скульптура на центральній вулиці Свидницькій


Скульптура на вулиці Святого Антонія.


Ведмедик-фонтан біля Ратуші. Ведмідь з’явився тут у 1904 році. Це була така колонка, після вмикання якої починала текти вода, поряд на ланцюгу висіла кружка. Ходить легенда, що її зробив відомий німецький скульптор, який побував у Вроцлаві у спекотний день і дуже здивувався, що у місті не має питного фонтану. Ось він його і зробив, для скульптур нібито позував ведмедик з берлінського зоопарку. У 1945 році ведмідь зник, відновили його лише у 1989 році. Спробували повернути і кружку, але її вкрали вже наступного дня.


Мені ж найбільше сподобалося оці два пам’ятники.
Сократ на Белярсьому острові. Саме він радо зустрів мене у мій перший ранок у Вроцлаві. Скульптура дуже класна, ну де ви ще бачили такого кумедного Сократа)))) Встановили його тут у 1993 році.


Пам’ятник анонімному перехожому або ж жертвам військового стану, знаходиться на перетині вулиць Свидницької та Пілсудського. Дуже цікавий його задум. Композиційна група складається з чотирнадцяти фігур, частина з них знаходиться з одного боку вулиці, інша з другого, перші заходять під бруківку, інші виходять.


Серед перехожих можна побачити зовсім різних людей — молоду матір з візочком, літню жінку з тростиною, чоловіка з валізою.
Цей пам’ятник було відкрито в ніч з 12 на 13 грудня 2005 року, як раз до двадцять четвертої річниці введення у Польщі надзвичайного стану. Ці фігури як згадка про ті страшні роки терору, під час якого багато людей йшло у підпілля і багато з них загинуло у боротьби з режимом.
Хтось пише, що скульптури моторошні, а от мене вони вразили, чудова ідея, майстерно зроблено. Так, трохи моторошно, але ж так і має бути, адже це таке собі нагадування про ті події.
Нічний Вроцлав
Мурали Вроцлава
Мости Вроцлава
Дорога до зоопарку
Вроцлавський зоопарк
Зала Століття

Tags: Європа, Вроцлав, Польща, путешествия
Subscribe

 • Літні квіти

  Дала собі слово не фотографувати квіти, адже маю тільки світлин, зроблених при різному освітленні і на різні об’єктиви. Але ж з’являються нові, які…

 • Літні вечори

  Спека, ми на неї чекаємо в холодні, похмурі зимові дні і ранньою весною, а коли вони приходить ти не знаєш де від неї сховатися. Якщо ти застряг…

 • Квітуча весна)

  Не втрималася і трохи нафотографувала)

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment