freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

За лаштунками театрів

Вчора в рамках святкування дня народження Андріївського узвозу побувала на екскурсіях у двох театрах — в старенькому невеличкому «Колесі» та новому «театрі на Подолі».
«Колесо» має три зали, у тому, що вважається великим, я колись бувала, але думала, що то малий зал)))) Є ще зал-кафе та камінний зал, назва пішла від каміну, що знаходиться у кімнаті. Сама будівля театру стара і має свою історію, її будував ювелір, а раніше на цьому місці знаходився магазин та бордель. В радянські часи будинок обладнали під комуналки, навіть зараз можна побачити, де стояли перегородки. Вузенькі коридори, вузькі сходи, невеличка гримерка, в якій довгий час перевдягалися і чоловіки і жінки. Зали настільки маленькі, що ти так чи інакше будеш відчувати себе частиною того дійства, що відбувається на сцені. У театру є ще симпатичний дворик та власна собака.
Театр на Подолі після «Колеса» видався просто гігантським — великий хол, ліфти, сучасне освітлення, бетонні стіни. Театр є державним і за всю свою історію фактично не мав нормального власного приміщення. Нову будову їм обіцяли давно і навіть почали будувати, але… Нова будівля з’явилася нещодавно і викликала хвилю обурення та протестів. Так, можливо, вона потворна і ні фіга не вписується в загальний план Узвозу. Але з самого початку її будували для театру, тому всередині все сплановано та продумано, все сучасне і в той же час мінімалістичне та просте.
Побували у бутафорському приміщенні та за кулісами, вийшли на сцену, так як то роблять актори. Зал зручний і навіть з 8 ряду добре видно сцену. Вражає звісно обладнання, звук, освітлення, декорації, які проектуються на панелі, є навіть снігова машина та дощова установка.
Тож два зовсім різні театри, з різними підходами, вони будуть сприйматися по різному, але обидва варті уваги і обидва цікаві, кожен по-своєму.
Словом, було цікаво та пізнавально, а головне мені шалено захотілося побувати на виставах кожного з театрів, щоб відчути дух кожного з них.
Tags: Київ, Мысли вслух
Subscribe

 • Київський кит

  Нещодавно на ВДНГ відкрили скульптуру Київський кит. Об'єкт виготовлено з переробленого пластику і кит змінює свій колір в залежності від рівня…

 • Шоколадний будиночок

  В Шоколадному будиночку востаннє була давно, здається ще тоді, коли його тільки відкрили для відвідування. Пам'ятаю тодішній мій захват. А тут ще…

 • По іншу строну камери

  Зазвичай я знімаю фотосесії, і сама дуже рідко опиняюся но іншу сторону камери. А тут випала нагода трохи попозувати) Що головне для…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments