freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Творіння Хундервассера

В передостанній день перебування у Відні ми згадали про те, що зовсім забули про дивакуватий будинок Хундервассера.
Але самі того не знаючи того дня побачили аж два творіння цього автора.Першим з них став сміттєспалювальний завод Шпіттелау. Я читала про нього і дуже хотіла побачити, але чомусь зовсім випустила з виду автора.


Їхали ми у Грінцінг і по дорозі пішли подивитися на це диво, сюди легко дістатися від станції метро ліній U4 та U6.
Завод збудували ще у 1971 році, але після пожежі у 1988-1992 році він здобув нинішній вигляд. На заводі спалюють те сміття, яке не підлягає переробці, отримане тепло йде на обігрів 60 тисяч квартир.


Уявіть, скільки житла можна було обігріти спаливши наше сміття.
Цікаво, що стоячи поряд. ви бачите сірий дим, але запах гарі при цьому зовсім не відчувається, єдине трохи відчутний аромат відходів.


Якщо житловий будинок Хундервассера дуже популярний серед туристів, то біля заводу ви не побачите жодного, роздивляйся і фотографуйся скільки душа забажає.


Хундервассерські вікна різних розмірів та форми, справжні та намальовані.


А це адміністративний корпус заводу, над ним теж попрацював архітектор.


А ось і Хундертвассерхаус, який постійно оточений туристами. Будинок було збудовано у 1986 році, окрім свого дивного зовнішнього вигляду він ще й зроблений таким чином, що у нього ніде немає рівних ліній.


Всередині знаходиться 50 квартир, де мешкають люди, але не всіх вистачає надовго. Окрім того, що споруду постійно оточують туристи з камерами, всередині ще й округлені кути, нерівні сходи та різнорівнева підлога. Не знаю як воно в такому живеться)))
Зараз зима, а тому не дуже видно наскільки будинок зелений — квіти, в’юнкі рослини, кущі та дерева, що ростуть просто з даху та стін споруди, дивовижне видовище.
Будинок різнокольоровий з різною формою вікон та з елементами мозаїки.
Архітектор стверджував, що люди не повинні жити у сірих будинках-коробках, але хто зна. На цю споруду цікаво дивитися і фотографувати її, а от жити в ній, не знаю…


Влітку поряд працює фонтан. Він отам, під металевим конусом)))


Поки я йшла, то щоб не забути прізвище весь час його собі повторювала, але як результат трохи спростила і Хундервассер у мене перетворився на Хундер Васю))))
Навпроти в тому ж стилі у 1990-1991 році збудували торговий центр «Село Хундервассера», де працює кафе та продають різноманітні сувеніри.


Від центру ці об’єкти трохи віддалені, але якщо буде можливість, то подивіться на них.
Tags: Європа, Австрія, Відень, путешествия
Subscribe

 • Літні квіти

  Дала собі слово не фотографувати квіти, адже маю тільки світлин, зроблених при різному освітленні і на різні об’єктиви. Але ж з’являються нові, які…

 • Літні вечори

  Спека, ми на неї чекаємо в холодні, похмурі зимові дні і ранньою весною, а коли вони приходить ти не знаєш де від неї сховатися. Якщо ти застряг…

 • Квітуча весна)

  Не втрималася і трохи нафотографувала)

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment