freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Люблін. Перше знайомство з містом

Я вже трохи писала про Люблін, а тепер повідаю про свої перші враження від цього міста)))


Приїхали ми вже пізно ввечері і майже нічого не бачили, хіба що тільки те, що траплялося на шляху. А от  наступного дня з самого ранку ми вирушили на оглядини міста. Оскільки жили в центрі зовсім поряд з Литовською площею, то з неї і почали.


На календарі був будній день, але люди вже прокидалися, хтось біг в справах, комунальні служби щітками та миючою рідиною мили шматок пішохідної зони. Але особисто мене вразив епізод – чувак протирав ганчіркою постамент пам’ятника Пілсудському. У нас таке навіть не можна уявити, не те що побачити))))


Сама площа мені дуже сподобалася, тут дуже тихо, чомусь сюди зовсім не долітає гамір з Краківського передмістя. А ще вона має історичне минуле.


Саме тут на у 1569 оці стояла табором шляхта, що прибула на сейм, результатом якого стало підписання Люблінської Унії.
Ось і пам’ятний знак на згадку про ті події.


Ще на площі можна знайти пам’ятни,к вже згадуваний мною, Юзефу Пілсудськму


Конституції 3 Травня


Пам'ятник Юзефу Чеховичу


На місця сучасного мультимедійного фонтану колись стояла православна церква, розібрана у 1925 році.


Саму Площу утворили у 20-тих роках ХХ століття для проведення військових парадів. Нині це місце, де проходять різноманітні святкові заходи.
Ще на площі знаходиться костел Святих апостолів Петра і Павла і монастир капуцинів, збудований у 1726-1733 роках у стилі бароко. Храм дуже скромний як в середині так і ззовні.
Гарно виглядає ввечері, бо підсвічується.
Навпроти костелу бачимо будівлю готелю «Європа», збудовану у 1865-1967 роках за проектом архітектора Людвіка Шамоти, що взяв за основу «Європейський готель» у Варшаві. Спочатку він і називався так само, а потім вже перетворився просто у Європу. На той момент готель був окрасою площі, тут працював ресторан та власна кондитерська, а номери мали розкішні ванни кімнати. У роки війни будівля була зруйнована, але її відновили в первинному вигляді.
У 90-тих роках готель капітально відремонтували, незмінним залишився фасад та форма будівлі, а також планування основної частини інтер’єру.


Вартим уваги є і колишній будинок каси люблінських промисловців, що знаходиться через дорогу від площі. Будинок був зведений за рекордні строки всього за 17 місяців за кошти місцевих промисловців у 1899-1900 роках. Автором проекту став відомий архітектор Густав Ландау Гутентегер. Нинішнього вигляду будинок набув під час перебудови у 1910 році. У роки Другої світової тут знаходився Німецький Дім. У післявоєнні роки у будинку розмістився готель «Люблінянка», що знаходиться тут і досі.


Через дорогу гарна будівля банку.


А ще тут є два палаци – Любомирських та Чарторийських.
Цими землями свого часу володіли Острозькі, потім вони перейшли до Любомирських у 1683 році. Наприкінці XVII століття палац перебудовують у стилі бароко за проектом архітектора Тильмана Гамерського. Наступні власники маєтку постійно тут не жили і він почав руйнуватися.
У 1822 році маєток отримує ще один поверх та бокові павільйони. Палац, що ми бачимо зараз це вже результат ще однієї відбудови, що надала йому неоренесансний характер з елементами ампіру. Нині тут розмістився факультет політології Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської.


Трохи далі знаходиться палац Чарторийських. Збудований теж у XVII столітті на місці більш давнього будинку. Палац неодноразово перебудовувався. У 1713 році він перейшов у власність Чарторийських, але вони ним не особливо опікувалися. Пізніше у будинку знаходилися кінотеатр та тютюнова фабрика. Після будівництва готелю «Європа» побачити палац Чарторийських з боку вулиці Краківське передмістя стало неможливим. У роки війни будинок було значно пошкоджено, але його відреконструювали. Наразі в ньому знаходиться Люблінське наукове товариство.
А ще на вулицях Любліна вам зустрічатимуться козли — на люках, дитячих майданчиках, фонтанах. Дивно правда? Але все просто пояснюється, ця тварина разом з виноградом зображена на гербі міста)))
Цікавий будинок через дорогу від палацу Чарторийських.


Колишня православна грецька церква. Збудована у 1790 році. У роки Першої світової вона перейшла у власність католиків.
І ми рушаємо до старої частини міста та Площі Ринок.


Дорогою заходимо подивитися на костел Святого Йосифа і монастир кармелітів босих, збудований у 1636-1644 роки. Храм дуже гарний, краще на нього дивитися з вулиці Любартовської.


Нова Ратуша


А ось і Краківська брама, що охороняє вхід до старого міста. Збудували її у 1341 році після татарської навали і вона була частиною оборонних мурів. Свою назву брама отримала від середньовічного шляху, що вів до Кракова. У XV столітті браму підвищили і оздобили декоративною цеглою.
Сьогодні у Краківській брамі розмістився музей історії Любліна, але ми до нього так і не завітали.


Якщо звернути праворуч увійшовши до старого міста, то можна побачити Напівкруглу башту, що сховалася серед іншої забудови. Свого часу вона також була частиною оборонних мурів, як і Краківська.
І ось ми в старому місті, про нього та площу Ринок з її шикарними кам’яницями розповім в окремому дописі.
А наступного разу про наші пригоди у Люблінському замку)))
Tags: Європа, Люблін, Польща, путешествия
Subscribe

 • В гості до трьхсотітнього Смайлика

  Про Максаківський монастир чула давно, але об'єктом для обов'язкового відвідування він став після того, як у Менщині Туристичній я побачила…

 • Десна

  Щоб побачити Максаківський монастир потрібно з Максаків перебратися на протилежний берег Десни. Зробити це можна лише з червня по жовтень, коли…

 • Максаки

  Можна напевно не писати, що світ безмежно великий і в ньому стільки всього цікавого) І головне не потрібно далеко їхати, нові місця можна відкривати…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment