freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Відень. Костел св. Стефана

Відень просто шикарне місто, до того ж тут знаходиться купа цікавих музеїв, тож сумувати не доведеться. Але вхідні квиточки досить таки не дешеві. Двадцять євро тут, двадцять там і в результаті все це влетить тобі в копієчку. Оскільки наш бюджет не передбачав таких витрат, тому я практично нічого не планувала відвідувати. Окрім хіба що якогось оглядового майданчика, це вже своєрідна традиція вилізти на якусь вежу чи дзвіницю. І звісно ж мій вибір пав на костел св. Стефана))))


Собор знаходиться на площі Штефансплатц і справляє просто приголомшливе враження. Оскільки по Відню ми в основному переміщалися пішки, то до костелу добрели пообіді, коли там вже було не протиснутися через туристів.


Коли собор раптово виринає із-за рогу, у тебе просто перехоплює подих, величність готичної будівлі вражає.
До того ж вона така величезна, що ще спробуй його сфотографувати)))))

Будинки поряд здаються просто мініатюрними.
А скільки тут цікавих деталей, можна півдня роздивлятися.
Перші згадки про костел датуються 1221 роком, але звісно ж, з того часу він зазнав ряд перебудов. Свого сучасний вигляд він отримав у 1523 році. Був сильно пошкоджений під час війни, потім відбудований.
Поки ми ходили навкруги, утворилася черга всередину))) Заходимо, щоб роздивитися і трохи погрітися)))) До речі, собор гарно опалюється і вхід безкоштовний.
Є дві вежі на які можна піднятися — Північна і Південна.
Північна вежа — це невисока вежа ліворуч з зеленим куполом, туди всіх охочих піднімає ліфт, вартість підйому взимку була 6 євро. Вхід на вежу знаходиться в середині собору, з правої сторони, знайдете, там буде черга з бажаючих)))))


Цю вежу я відкинула одразу, бо з ліфтом якось не цікаво.
А от Південна мені прийшла до смаку більше. Мова про оцю чудову готичну вежу, її висота складає 136 метрів, але оглядовий майданчик знаходиться на висоті 67 метрів і він закритий.
Він он там, за тими вікнами.


Але саме цікаве — це 343 сходинки по гвинтовим сходам всередині вежі. Через певний час в тебе починає крутитися в голові, але ти вперто йдеш нагору.


Людей тут було значно менше))))) Таке задоволення коштувало 5 євро.
Невеличка відкрита галерея, останній ривок і ми нагорі.


Види звідси реально класні відкриваються, але влітку напевно все ж таки краще, бо мають бути відкриті вікна. А так доводилося фотографувати через скло. До того ж, нагорі працював потужний обігрівач, з одного боку це було класно, я відігрілася))))) Але відігрілася і моя камера, після холоду пішов конденсат і весь час доводилося протирати об’єктив, який запотівав ще й під фільтром,тому фото вийшли так собі. Але головне, що сама краєвидами насолодилася))))
Вид на місто
Північна вежа


Шикарним є дах, вкритий яскравою черепицею.
Віденські дахи


Вотівкірхе


Ратуша


Гофбург
Штефансплатц, люди звідси як мурахи)
Костел єзуїтів


Дуже класно, обов’язково підніміться, гарно і головне 343 сходинки, буде вам така собі зарядочка))))

Tags: Європа, Австрія, Відень, путешествия
Subscribe

 • Закарпатське макро

  Продовження посту про різнотрав'я Карпат. Цього разу макро)

 • Карпатське різнотрав'я

  Вже бувала в Карпатах влітку, але якось не звернула увагу на скільки тут гарно і скільки всього цвіте. Нижче трохи фотографій квітів, які…

 • Трохи Геліоса

  Я вже дуже давно не знімала фотосесії. Наразі в основному користуюся кітовим об'єктивом, знімаю в поїздках, то треба, щоб було зручно, компактно і…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments