freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Краєзнавча гра «Пошук скарбу Гната Сахновського»

17 липня побувала на Менщині на черговій презентації проекту «Пошук скарбу Гната Сахновського».


Трошки про проект – це краєзнавча гра, яку було розроблено істориками, краєзнавцями, небайдужими та ініціативними людьми, що люблять свій край і хочуть поділитися цими знаннями з усіма іншими.
Гра вийшла цікавою та сучасною, в ній є все - і запитання, які стосуються історії населених пунктів, і інтерактивні завдання. Учасники гри мають пройти по району в пошуках скарбу Сахновського. Гнат Сахновський – це менський полковий сотник, що за легендою десь на цих землях сховав скарб, який досі так ніхто і не знайшов.


Приємно, що до розробки гри було залучено молодь, яка внесла свої пропозиції і розповіла, які настільні ігри їй до вподоби. Саме тому гра «Пошуки скарбу Гната Сахновського» вийшли сучасною та цікавою. Для гри розробили спеціальний додаток, який допомагає перевірити себе і підкаже правильні відповіді на питання, а їх ой як багато і є досить такі складі, ну звісно для непідготованої публіки.
Гра вже майже готова, залишається лише постобробка в типографії, після чого вона потрапить до кожної сільської бібліотеки та школи, щоб всі охочі діти могли насолодитися грою і заодно вивчити історію свого краю.


А поки що триває презентація «Пошуки скарбу Гната Сахновського» та розмальовки «Розмалюй Менщину» по деяких селах району.


Так от на одну з таких презентацій, у Блистові, я і потрапила.
Приміщення селищної ради
Бонусом для всіх учасників стала екскурсія селом від директора Менського краєзнавчого музею ім. Покотила, (який, я до речі відвідувала минулого року, і який справив на мене приємне враження ) - Віталій Крутий.
Так я дізналася, що Блистова - старе козацьке село, і що тут народився відомий силач Терентій Корінь, який здобув перемогу на чемпіонаті світу.


Ще тут є стара земська школа


Та чудова церква Різдва Богородиці, збудована у 1894-1897 роках.


У радянські часи в ній діяв клуб, бібліотека та спортивний зал, тоді ж було зруйновано куполи. Відбудували їх лише у 1992 році, тоді ж будівлю передали церковній громаді.


Але навіть це не знищило прекрасні фрески на стінах, вони зараз відкриті і ними можна помилуватися.


Фрагмент старого іконостасу


Найбільш цікавою є фреска, що зображає страшний суд, навряд чи таке можна часто побачити в церквах.


Церква стоїть на пагорбі на березі озера Пулка, що колись було частиною русла Десни.
А тут щороку збираються випускники


Нам дозволили навіть піднятися на дзвіницю, трохи экстриму не завадить.


Молодь була в захваті, це учні менського ліцею, які приїхали пограти з місцевими.


А тим часом у приміщенні сільської ради збираються дітлахи. Молодші активно розфарбовували чудові ілюстрації з розмальовки, а потім ласували печивом, цукерками та чаєм.


Старші грали в настільну гру. Процес йде весело та активно, запитання, різні завдання – показати певне слово без слів, або прочитати його навпаки, або описати без використання однокореневих слів.


Насправді було досить цікаво, а мені дуже сподобалася ця ініціатива. Якби кожен район розробив таку гру, то отак в ігровій формі можна було б вивчити історію всієї України.
До речі, гра не тільки для дітей, в неї можна грати дорослим. «Мандрияки» також хотіли б мати таку гру, щоб відправляючись в чергову подорож потягом  могли разом грати, вивчати історію, а потім їхати на Менщину і дивитися на ті всі цікавинки власними очима.
Класна ідея і з презентаціями, адже, як на мене, по селах, як раз і не вистачає отаких заходів, які можуть залучати молодь та малечу до чогось пізнавального.
А я дякую всім причетним за можливість побувати на цьому заході.


Тож дуже рекомендую завітати на Менщину, край відкритий для туристів і має що показати та чим здивувати.
А якщо немає планів 27 липня, то ще можете приєднатися до клубу подорожей «Мандрияки», які саме цього дня їдуть на Менщину.
Tags: Менщина, Чернігівська область, путешествия, репортаж
Subscribe

 • Літні квіти

  Дала собі слово не фотографувати квіти, адже маю тільки світлин, зроблених при різному освітленні і на різні об’єктиви. Але ж з’являються нові, які…

 • Літні вечори

  Спека, ми на неї чекаємо в холодні, похмурі зимові дні і ранньою весною, а коли вони приходить ти не знаєш де від неї сховатися. Якщо ти застряг…

 • Квітуча весна)

  Не втрималася і трохи нафотографувала)

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments