freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Краків. Дворик Ягелонського університету

В Кракові я була у 2008 році та й то лише один день. А що можна побачити в цьому чудовому місті за один день, звісно, що тільки саме основне і тільки в центральній частині.
Цього разу у мене було аж цілих два дні і я змогла відкрити для себе зовсім інший Краків. Про те трохи згодом.
А зараз про дворик Ягелонського університету, що є одним з найстаріших у Європі.


Пам’ятаю його ще з 2008, але все досить відносно, в пам’яті спливають червоні стіни, водостоки у вигляді драконів та колони і все. Тому цього разу я ледве не пройшла повз, а точніше і пройшла, а потім вже випадково під вечір відшукала цей дворик)))
Спочатку я побачила університет отаким)


Коперник


Знаходиться він у будівлі на розі вулиць Святої Анни і Ягеллонської, що носить назву Колегіум Майус. Це найстаріша будівля університету, згадки про неї датуються 1400 роком.


Спочатку тут розміщувалися лекційні зали, бібліотека та квартири викладачів, потім тут знаходилася бібліотека, зараз в цих стінах працює університетський музей. Я туди звісно вже не потрапила, але кому цікаво, то можете завітати, в музеї зберігаються астрономічні інструменти Миколи Коперника, а також у колекції є найстаріший глобус, на якому присутня назва Америка.
Дворик дуже гарний з елементами готики, можна піднятися на другий поверх, що я і зробила))))
Внизу криниця, місце, яке туристи облюбували для фотографування.


А ось і дракони, в Кракові без них ну ніяк)))


Годинник, але не простий, п’ять разів на день (9:00, 11:00, 13:00, 15:00 і 17:00) він грає студентський гімн Gaudeamus Igitur, а з циферблату з’являються шість скульптурок — церковний сторож, королева Ядвіга, король Владислав Ягайло, Ян з Кенти, просвітитель Гуго Коллонтай і перший ректор університету Станіслав з Скальбмежа.
Я про це дійство дізналася вже у Києві, отже вже є причина повернутися до Кракова))))


І на останок ще пару фотографій


Незабаром про інші цікавинки цього міста.
Tags: Європа, Краків, Польща, путешествия
Subscribe

 • Київський кит

  Нещодавно на ВДНГ відкрили скульптуру Київський кит. Об'єкт виготовлено з переробленого пластику і кит змінює свій колір в залежності від рівня…

 • Шоколадний будиночок

  В Шоколадному будиночку востаннє була давно, здається ще тоді, коли його тільки відкрили для відвідування. Пам'ятаю тодішній мій захват. А тут ще…

 • По іншу строну камери

  Зазвичай я знімаю фотосесії, і сама дуже рідко опиняюся но іншу сторону камери. А тут випала нагода трохи попозувати) Що головне для…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments