freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Від клініки до музею

Напевно, всі знають цю будівлю, або хоча б разок звертали на неї увагу проходячи поряд — це колишня клініка лікаря хірурга Маковського. Саме сюди колись привезли смертельно пораненого Столипіна.

Зараз у будинку знаходиться музей шестидесятників та театр.
А збудували його у 1907 році на замовлення доктора медицини Петра Качковського, як приватну хірургічну лікарню та житловий будинок. Автором проекту був архітектор Ледоховський.
Садиба мала не тільки чудове та продумане планування, а ще й дуже гарний декор на фасаді, так і тільки на фасаді.


На горі дві сирени — напівжінки, напівптахи, які за міфологічною символікою мали відвертати від будинку та його власника біду.


А ці квіти — улюблений елемент стилю модерн, яке символізують чистоту.


Не можна не звернути увагу на скульптуру лева, він зроблений з цементу і якщо придивитися уважно, то навіть можна розгледіти автограф скульптора. Це робота Федора Соколова, талановитого київського скульптора-самоука, який всі свої навички отримав працюючи під керівництвом італійця Еміля Саля, який оздоблював творіння Городецького.


Варто роздивитися і ковані ворота, вони є повною копією порталу парижського Кастель Беранже, автор Гімар (1897 – 1898 роки). На воротах абстрактний рослинний орнамент, притаманний стилю модерн.
Хоча деякі примудряються розповідати історії, що на воротах зображено внутрішні органи.
На жаль, сирени не відвели біди від Качковського, вже за 2 роки він помер після невдалої хірургічної операції, після чого будинок придбав лікар Маковський.
Рослинні орнаменти
З 1998 року будинок став штаб-квартирою Народного Руху, а кабінет В’ячеслава Чорновола розміщувався в колишній операційній.
Кажуть, що музей шестидесятників цікавий та має чудову колекцію експонатів, треба якось сходити на екскурсію.
Tags: Київ
Subscribe

 • Бігач

  До недавна я знала, що Бігач - це село, що знаходиться в стороні від траси в Менському, а нині вже Чернігівському районі. Чому звернула увагу, бо на…

 • У пошуках примари

  До недавнього часу найстарішим храмом Менщини була Миколаївська церква в селі Городище. Церква була збудована у 1763 році, в 60-тих роках її…

 • Літо

  Літо, поле, на якому колоситься пшениця та ячмінь, сонце, що наближається до горизонту і все навкруги заливає жовтогарячим світлом, а ще тиша і…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments