freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Фільмофонд Довженко-Центру

Напевно всі знають, чули, або навіть бували в Довженко-Центрі. Адже останнім часом це місце стало сучасним арт-простором: покази фільмів, театральні постановки, виставки, концерти, сцена 6, музей кіно.


В Довженко-Центрі бувала відразу як тільки він відкрився, тоді ще були старі ліфти, обдерті коридори та затягнутий плівкою перший поверх. Потім з кожним візитом щось змінювалося, вдосконалювалося та ремонтувалося. Останній візит – це відвідування виставки ВУФКУ, яка дуже сподобалася і вразила.
А тут мені на очі потрапляє подія про екскурсію до Фільмофонду. Такі екскурсії проводять щомісяця в останню суботу, коштує вона 100 грн., дітям безкоштовно, потрібно лише зареєструватися. Мене ця інформація зацікавила, але в той же час я задумалася, а чому кіноархіви знаходяться тут на Голосіївській площі?
Все просто, сучасний Довженко-Центр знаходиться в головному корпусі колишньої кінокопіювальної фабрики, збудованої у 1990 році, а історія самої фабрики бере свій початок з 1947 року.
Отож в останній день лютого я вирушила на екскурсію до фільмофондів разом з Мандрияками.
На першому поверсі нас зустрічає Тетяною Деркач – наш провідник за лаштунки Довженко-Центру. Старенький ліфт підіймає на 6 поверх, і ми потрапляємо в справжнісіньку кінолабараторію.
На цих машинах і досі друкують плівку.


А тут звукова доріжка та зображення накладається на одну плівку.
Вид з верхнього ярусу


Коробки для плівки з логотипом Діснея і не тільки
Невеличкий музей з різноманітними експонатами
Все настільки цікаво і у нас стільки питань, що ми ніяк не можемо розпрощатися і рушити нарешті до плівкового фільмосховища.
Вниз 2 поверхи і ми зовсім в іншому світі.


Стелажі з металевими коробками створюють незвичайні враження. Один фільм вміщається в декілька таких коробок, магнітні плівки зберігаються в іншому сховищі. Загалом в Довженко-Центрі зберігають понад 5 тис. стрічок української та світової кінокласики.


Потім нам показують, обладнання для перегляду та оцінювання стану плівки, склейки та оцифровування.


А на останок запропонували переглянути кінофільм Олександра Довженка «Ягідка кохання». Ми цю чудову стрічку переглядали в музеї Довженка в Сосниці, але залюбки подивилися ще раз))) До речі сам Довженко не дуже любив цю свою роботу, а даремно)
Екскурсія дуже сподобалася, тож якщо буде час і бажання, сходіть обов’язково. Інформацію шукайте на сторінці Довженко-Центру у ФБ.
Tags: Київ, Мандрияки
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 1 comment