freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Фільмофонд Довженко-Центру

Напевно всі знають, чули, або навіть бували в Довженко-Центрі. Адже останнім часом це місце стало сучасним арт-простором: покази фільмів, театральні постановки, виставки, концерти, сцена 6, музей кіно.


В Довженко-Центрі бувала відразу як тільки він відкрився, тоді ще були старі ліфти, обдерті коридори та затягнутий плівкою перший поверх. Потім з кожним візитом щось змінювалося, вдосконалювалося та ремонтувалося. Останній візит – це відвідування виставки ВУФКУ, яка дуже сподобалася і вразила.
А тут мені на очі потрапляє подія про екскурсію до Фільмофонду. Такі екскурсії проводять щомісяця в останню суботу, коштує вона 100 грн., дітям безкоштовно, потрібно лише зареєструватися. Мене ця інформація зацікавила, але в той же час я задумалася, а чому кіноархіви знаходяться тут на Голосіївській площі?
Все просто, сучасний Довженко-Центр знаходиться в головному корпусі колишньої кінокопіювальної фабрики, збудованої у 1990 році, а історія самої фабрики бере свій початок з 1947 року.
Отож в останній день лютого я вирушила на екскурсію до фільмофондів разом з Мандрияками.
На першому поверсі нас зустрічає Тетяною Деркач – наш провідник за лаштунки Довженко-Центру. Старенький ліфт підіймає на 6 поверх, і ми потрапляємо в справжнісіньку кінолабараторію.
На цих машинах і досі друкують плівку.


А тут звукова доріжка та зображення накладається на одну плівку.
Вид з верхнього ярусу


Коробки для плівки з логотипом Діснея і не тільки
Невеличкий музей з різноманітними експонатами
Все настільки цікаво і у нас стільки питань, що ми ніяк не можемо розпрощатися і рушити нарешті до плівкового фільмосховища.
Вниз 2 поверхи і ми зовсім в іншому світі.


Стелажі з металевими коробками створюють незвичайні враження. Один фільм вміщається в декілька таких коробок, магнітні плівки зберігаються в іншому сховищі. Загалом в Довженко-Центрі зберігають понад 5 тис. стрічок української та світової кінокласики.


Потім нам показують, обладнання для перегляду та оцінювання стану плівки, склейки та оцифровування.


А на останок запропонували переглянути кінофільм Олександра Довженка «Ягідка кохання». Ми цю чудову стрічку переглядали в музеї Довженка в Сосниці, але залюбки подивилися ще раз))) До речі сам Довженко не дуже любив цю свою роботу, а даремно)
Екскурсія дуже сподобалася, тож якщо буде час і бажання, сходіть обов’язково. Інформацію шукайте на сторінці Довженко-Центру у ФБ.
Tags: Київ, Мандрияки
Subscribe

 • Літні квіти

  Дала собі слово не фотографувати квіти, адже маю тільки світлин, зроблених при різному освітленні і на різні об’єктиви. Але ж з’являються нові, які…

 • Літні вечори

  Спека, ми на неї чекаємо в холодні, похмурі зимові дні і ранньою весною, а коли вони приходить ти не знаєш де від неї сховатися. Якщо ти застряг…

 • Квітуча весна)

  Не втрималася і трохи нафотографувала)

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment