freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Айа-Напа. Парк скульптур та кактусів

Транспорт на Кіпрі це щось, я так його логіку і не зрозуміла. Чи на кожній зупинці зупиняється, зупиняється сам, чи потрібно йому махати?
До Айа-Напи від мису Греко, про нього згодом, ми добралися швидко з вітерцем. Вийшли на зупинці Марина, що якраз біля входу в Парк Скульптур.


Часу в нас не так багато, десь годинки 2 до автобусу, що їде до Ларнаки. До речі це мав бути останній автобус того дня. Ми переконалися, що тут має зупинятися наш інтер-сіті, звірили годинники і рушили до парку.
Парк дійсно дуже гарний і цікавий, спочатку здається, що ти зараз його швиденько пробіжиш, а потім тебе заворожує та затягує вид скульптур і ти вже не поспішаючи, розглядаєш кожну з них.


Ідея створення Парку скульптур належить місцевому жителю Константіносу, який мріє перетворити Айа-Напу в центр культури та мистецтва.
Ото ж у 2013 році почалося облаштування території парку, були висаджено перші рослини. Наразі територія складає 20 тис. кв. м. Згодом провели перший симпозіум, під час якого відомі скульптори з Греції та Кіпру створювали свої скульптури просто під відкритим небом. Цей захід проводиться щороку і таким чином колекція парку весь час поповнюється. Наразі територію прикрашають роботи більш ніж 50 майстрів з усього світу.


Парк знаходиться на скелях, його територія розбита на тераси і звісно ж з лавочками для відпочинку. Звідси видно і море)))) Вся територія облаштована системою поливу.
Скульптури просто чудові.


Мене одразу притягує оця з рибами, виявляється не даремно – це робота українця))))


Далі трохи скульптур)


«Вигнанці» робота угорської скульпторки


Афродіта


Скульптура німецького автора «Краєвид», але можна і так сфотографуватися)


Гіпопотами


Троянський кінь


Грецький алфавіт


Мінотавр


Циклоп


Ворота


Парк Скульптур плавно переходить у Парк кактусів та інших сукулентів. Його колекція теж постійно поповнюється.


Чого тут тільки немає, після прогулянки таким парком візит до оранжерей наших ботсадів відпочиває))))
Ми ще хотіли спуститися до моря, бо десь там на карті є відмітка – міст Кохання, але не встигли, бо віддали перевагу кактусам.
І на останок парочка скульптур з металу)


Непомітно підкрався вечір і ми рушили на зупинку ловити наш автобус. Вулиця спорожніла, зникли люди, навколо височіли темні споруди кафе та готелів, не сезон таки, а потім почав накрапати дощик. Стало трохи моторошно, до того ж ми боялися пропустити наш автобус. А незабаром він на шаленій швидкості винирнув із-за рогу. Ми почали підскакувати і махати руками, нас помітили і ми, примостившись в теплому салоні рушили до Ларнаки.
Транспорт на Кіпрі ходить по розкладу, але ним не так зручно подорожувати, як скажімо в Польщі. На острові великою популярністю користується прокат автівок, тепер я розумію чому. Якщо бронювати машину раніше і ви їдете компанією, то однозначно потрібно брати машину. Окрім того, що зручно, ще й вигідно, адже можна потрапити в ті місця, куди своїм ходом не так то легко дістатися.
Tags: Європа, Кіпр, путешествия
Subscribe

 • Літні квіти

  Дала собі слово не фотографувати квіти, адже маю тільки світлин, зроблених при різному освітленні і на різні об’єктиви. Але ж з’являються нові, які…

 • Літні вечори

  Спека, ми на неї чекаємо в холодні, похмурі зимові дні і ранньою весною, а коли вони приходить ти не знаєш де від неї сховатися. Якщо ти застряг…

 • Квітуча весна)

  Не втрималася і трохи нафотографувала)

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments