freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Прочитане — травень 2020

В цьому місяці читалося менше. Почала зі скандинавських детективів, щоправда, примудрилася спочатку прочитати пізнішу книгу, а потім повернулася в минуле)))


Кріс Тведт «Небезпека рецидиву»
Головний герой — адвокат Мікаель Бренне, береться за справу в якій захищає можливого вбивцю дівчинки-підлітка. Справа моторошна і гучна і йому вдається довести невиновність свого клієнта, але чи так це. Похмура норвезька природа, жорстокі вбивства, спроба розслідувати справу призводить до небезпеки. Цікава кінцівка, здавалося б з усіма вбивцями покінчено, все розкладено по поличкам, і раптом ми дізнаємося, що є ще один вбивця.

Кріс Тведт «Коло смерті»
Проходить якийсь час і успішний вже на той час адвокат Мікаель, потрапляє в прикру історію, пов’язану з організацією нападу на головного свідка обвинувачення. Все настільки серйозно, що він навіть втрачає роботу, можливо навіть і адвокатську ліцензію.
Щоб трохи відволіктися, він береться за стару справу про вбивство дівчат на одному з островів. Мікаель знову потрапляє в різноманітні пригоди, адже багато хто не хоче ворушити стару забуту справу. А даремно, виявилося, що саме она пов’язана зі свіжою справою проти самого Бренне.
І так вбивць тут теж буде декілька. Всі карти розкриваються вже в самому кінці, коли здавалося б вже все зрозуміло і зовсім не очікуєш чогось несподіваного.
Криваво, похмуро, цікаво)

А далі я прочитала дві книжки про Моцарта – батька та сина, дві зовсім різні книги, але обидві дуже цікаві. Почала я з новинки від Доржа Бату

Дорж Бату «Моцарт 2.0»
Як багато ми з вами знаємо про Моцарта, а наскільки добре орієнтуємося в його творах? Думаю, що не дуже, от я знала лише загальну інформацію, тому ця книга для мене стала відкриттям.
От що б робив світовий геній опинившись в нашому столітті, як би він себе він? Дорж дозволив собі пофантазувати на цю тему і відправив Вольфганга Моцарта після його смерті в сучасний Нью-Йорк. Тут буде все і кохання, і любов до музики, і дружба, жага до слави, а ще дізнаємося, як воно жити за кордоном без документів та поринемо у світ наркоторгівлі. Окрім Моцарта познайомимося з великою Коко Шанель, та іншими відомим персонажами, які також мекають у сучасному Нью-Йорку. Другий шанс їм було дано для того, щоб переусвідомити своє життя та виправити помилки, які були допущені в минулому.
Рятівником Вольфганга стала дівчина українка, яка працює і живе в Америці, і ця зустріч стала для Моцарта знаковою.
Але, якщо цікаво, то почитайте самі. Мені книга дуже сподобалася, адже я б ніколи не стала читати скажімо якісь мемуари про життя Моцарта, а тут через художню призму, я отримала достатньо інформації про музиканта, а заодно і познайомилася з його творчістю. У книзі присутні елементи доповненої реальності, на сторінках можна знайти QR-коди і зісканувавши їх послухати твори Моцарта. А ще побачити, як виглядають ті чи інші місця в Нью-Йорку, що описані в романі. Це дуже класно, адже я, скажімо, ніколи не була в Америці і тому не уявляю як виглядає цей мегаполіс.
В романі Доржа йшла мова про його дружину Констанцію та двох його синів – Карла та Франца, але цієї інформації було небагато, а тому наступна книга стала таким собі продовженням Моцартової теми.

Богдан Коломійчук «Моцарт із Лемберга»
В цьому романі теж мова йде про Моцарта, але не Вольфганга, а Франца, молодшого сина відомого композитора. Виявляється Франц тривалий час жив в Лемберзі, тобто Львові, був досить відомим, а ще знайшов свою любов у цьому місті, але вона, на жаль, виявилась вже заміжньою.
Якщо попередній роман переносить нас у сучасність, то цей відносить аж у ХІХ століття. Листи, дуелі, диліжанси, вчителі музики, звані вечори, та багато цікавих речей того часу.
Роман теж дуже хороший, Коломійчуку добре даються не лише детективи, все що прочитала за останній час, можу без вагань порадити іншим.
А загалом тепер я знаю про Моцартів трошечки більше)
Tags: книги
Subscribe

 • Київський кит

  Нещодавно на ВДНГ відкрили скульптуру Київський кит. Об'єкт виготовлено з переробленого пластику і кит змінює свій колір в залежності від рівня…

 • Шоколадний будиночок

  В Шоколадному будиночку востаннє була давно, здається ще тоді, коли його тільки відкрили для відвідування. Пам'ятаю тодішній мій захват. А тут ще…

 • По іншу строну камери

  Зазвичай я знімаю фотосесії, і сама дуже рідко опиняюся но іншу сторону камери. А тут випала нагода трохи попозувати) Що головне для…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments