freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Прочитане — червень 2020

Літо, чому б не почитати) Тим паче, що книжок назбиралося чимало.Олег Сенцов «Жизня»
Вперше до моїх рук потрапила книга Олега Сенцова – це оповідання про його життя та дитинство. Ця книга дає змогу зрозуміти самого Олега, чому він таким виріс, звідки в нього стільки внутрішньої сили для боротьби. Книга складається з двом частин: оригінальні тексти - російською та переклади – українською. В основному оповідання сумні, в них і про дружбу, і про смерть, про бажання втекти в доросле життя, про родичів, які доживають з нами свої останні роки, про шкільні роки, багато роздумів. Мені дуже сподобалося оповідання «Заповіт».
З задоволенням почитала б ще щось з творів Олега.

Сергій Мартинюк (Колос) «Капітан Смуток»
На презентації цієї книги була в минулому році на Книжкововму Арсеналі, але тоді її не купила. Але бажання почитати було, тому під час карантину саме цією книгою вирішила поповнити свою бібліотеку.
В цьому романі багато спогадів про 90-ті роки. Вся книга – це подорож, двох тридцятирічних чуваків Україною, друзів з дитинства. Один розбишака, відірви голова, улюбленець жінок та генератор шалених, іноді небезпечних ідей. Інший – тихий та спокійний, що дорожить цією дружбою та страшенно хоче бути схожим на свого товариша. Разом вони вирушають в дорогу, іноді в них немає грошей і доводить ночувати просто неба, іноді їх шлях веде туди, куди їх можуть підкинути випадкові водії. Різні люди, нові знайомства, чужі історії, спогади минулого – все це складає основу роману. Разом з героями ти рухаєшся дорогою, згадуючи минуле, до речі, воно дуже схоже на дитячі роки кожного з нас, це я про тих, хто виріс в 90-ті, переосмислюєш цінності та сенс життя. Наприклад я усвідомила, те, що ми вже як динозаври, адже молодому поколінню вже не зрозуміти розваги та ігри дітей 90-тих. Ми – це вже історія, покоління, яке поступово відходить в небуття.
Цікавою є кінцівка, адже ми багато читаємо про Пі, саме так звати отого безшабашного хлопця, але ми так нічого толком не знаємо про іншого від імені якого до речі і ведеться оповідь в книзі. В фіналі Сергій розкриває всі карти. Книга специфічна, але мені зайшла. Тому якщо ви хочете переосмислити своє життя, зрозуміти в чому ж його сенс та згадати шалені 90-ті, читати однозначно

Олександр Завара «Гелтер Скелтер»
Хорор взагалі то не дуже люблю, тому що там все передбачувано, і зазвичай всі помирають.
Але ця історія захопила, хоча сюжет тривіальний. Група студентів на одній з вечірок визиває дух Панночки, і просить в нього виконати їх бажання. Герої починають отримувати бажане, але платять за це дуже високу ціну – власне життя.
Ото ж молоді люди починають помирати один за одним, хто ж наступний? Як це зупинити?
Події відбуваються не в якомусь незнайомому місці, а чудовому місті Чернівці. До того ж легенда своїм корінням веде нас до Гоголя, і ми дізнаємося багато цікавого з життя цього письменника. Чи справді він захоплювався потойбічним? Чому знищив другий том «Мертвих душ». Де відбувалися події описані у романі «Вій»? Хто залишиться в живих? І чи у всьому винні потойбічні сили, а може звичайні люди? Вгадати справжнього вбивцю досить легко, але це не впливає на те, що книга читається на одному диханні.

Гаська Шиян «За спиною»
Дуже хороший роман, який розповідає про інший бік війни, про тих, хто чекає своїх рідних вдома в тилу. Виявляється це теж дуже складно, це теж випробування, яке витримують не всі. У головної героїні було все - хороша робота, коханий чоловік, гарне життя, але одного разу її коханий бере повістку і йде служити. Сюжет книги не динамічний, ми поступово спостерігаємо за переживаннями та відчуттями Марти. Вона намагається зрозуміти навіщо чоловіки йдуть на фронт, залишаючи вдома коханих, дітей та рідних, навіщо кидають своє врівноважене життя. І в неї це не виходить, вона інша, її життя розбивається на дрібні шматочки.
Tags: книги
Subscribe

 • Київський кит

  Нещодавно на ВДНГ відкрили скульптуру Київський кит. Об'єкт виготовлено з переробленого пластику і кит змінює свій колір в залежності від рівня…

 • Шоколадний будиночок

  В Шоколадному будиночку востаннє була давно, здається ще тоді, коли його тільки відкрили для відвідування. Пам'ятаю тодішній мій захват. А тут ще…

 • По іншу строну камери

  Зазвичай я знімаю фотосесії, і сама дуже рідко опиняюся но іншу сторону камери. А тут випала нагода трохи попозувати) Що головне для…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments