freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Київська монументалістика на Троєщині

І досі Троєщину вважають якимось забитим та неприглядним районом, де не може бути нічого цікавого. Цього літа провела для клубу «Мандрияки» дві прогулянки районом, де намагалася розвінчати міфи, продемонструвати, що Троєщина це не лише базар і найголовніше показати, що і в нас є цікаві об’єкти.
От скажімо, хто знає, що на Троєщині збереглися роботи відомого українського художника графіка Ернеста Коткова?


Можу здогадатися, що декому це прізвище може ні про що не говорити. Тоді назву декілька робіт, які, кожен з нас бачив стовідсотково – це славнозвісна мозаїка «Симфонія праці» на проспекті Перемоги, мозаїки всередині Річкового вокзалу, оформлення вестибюлю станції метро Либідьська.
В 20019 році в мережі була буча з приводу знищеної об’ємної композиції Коткова у Дніпрі, яка називалася «Дніпрові хвилі».
На Троєщині Котков створив у 1986-88 роках 4 скульптурні композиції, одна з них стела, присвячена загиблим Чорнобильцям, 3 інші прикрасили басейни фонтанів.
До нашого часу дожили три з них, хоча, донедавна я думала, що лише дві. Всі скульптури в недуже доброму стані, і що саме прикре, ніхто ніде не згадує про те, що це по суті унікальні роботи відомого художника.
Стелу присвячену загиблим Чорнобильцям в народі називають просто шпаківня, приписують авторство студентам, як конкурсну роботу.


Композиція «Водограй»


А це «Букет», ця скульптурна композиція присвячена Висоцькому. Знайшла я її буквально на днях, до цього думала, що вона не збереглася. А виявилося, що бетонна скульптура просто згубилася серед різних магазинчиків, мафів та автівок.
А от «Квітка папороті», на жаль, була знесена при будівництві паркувального майданчика біля «Сільпо» на Драйзера.
Це останні її світлини.
Отака вона Троєщина)
Tags: Київ, стріт-арт, троєщина
Subscribe

 • У пошуках примари

  До недавнього часу найстарішим храмом Менщини була Миколаївська церква в селі Городище. Церква була збудована у 1763 році, в 60-тих роках її…

 • Про воду

  Я знала, що людському організму потрібна вода, кожного дня, в чистому вигляді. Але ніяк не могла себе заставити випивати денну норму, то я забувала,…

 • Літо

  Літо, поле, на якому колоситься пшениця та ячмінь, сонце, що наближається до горизонту і все навкруги заливає жовтогарячим світлом, а ще тиша і…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments