freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Тепер Київ можна ще й читати

Я вже писала про новенькі мініатюрки, міні-мозаїки, сітілайти, тобто про різні цікаві штуки, пошук яких може дуже урізноманітнити прогулянку, здавалося б вже відомими вуличками столиці. І хочу доповнити цей перелік)


Нещодавно у столиці в рамках проекту «Читати Київ» було встановлено 20 табличок-конвертів з листами українських письменників.
Суть проекту – відкрити Київ через твори письменників. Для цього було обрано 20 відомих, маловідомих та сучасних письменників в творах яких є згадки про Київ. Зізнаюся, що про деяких письменників я почула вперше, це ті, хто писав в 20-ті роки, а в 30-ті був розстріляний. Але все дає позитивні плоди, з творами одного з авторів вже почала знайомитися) Звісно, що таких авторів набагато більше, тому проект буде доповнюватися. А поки біля найвідоміших київських пам’яток вже можна відшукати конверти з цитатами. Спочатку конверти хотіли розмістити на стінах і вони мали відкриватися, але від цієї ідеї довелося відмовитися, адже на історичні пам’ятки чіпляти нічого не можна та і торкатися всім до одного об’єкту в період пандемії теж не доречно. Тож маємо невеличкі стовпчики з табличкою встановлені у вазон з плющем. Якщо ви нічого не чули про цей проект, то можете ходити повз такий об’єкт щодня і його не помічати. А от коли вже розсмакуєте, то пошуки вас заінтригують і ви легко будете помічати ці непримітні на перший погляд таблички.


Якщо любите багато ходити, то з легкістю можете здолати маршрут за один день, пройшовшись від Подолу до Печерську. А можна розбити маршрут на дві частинки.
Я подивилася всі таблички за один день, почала з Майдану.
Перша табличка знаходиться на розі Головпоштампу – це Михаль Семенко.


Наступний лист чекає біля входу до дворика на Михайлівський, 2. Почитайте вірш Юрка Позаяка повністю і ви зрозумієте, чому так добре п’ється саме в київському дворику)


Далі звісно ж до кнайп-клубу «Купідон», адже як можна обійти стороною місце, де збирається українська інтелігенція, там встановлено лист від Олександра Ірванця.


Послання від Володимира Сосюри варто шукати біля Золотих воріт.


Далі навідалася до Брами Заборовського, щоб почитати цитату Миколи Бажана.


Ну і звісно як же можна не навідатися в славнозвісний дворик з воронами, де можна знайти послання від сучасного письменника Олеся Ільченка. Його книжку «Місто з химерами» я просто обожнюю.


Далі на Львівську площу, де біля колишнього винного магазину «Львівська Брама» на розі Ярославового Валу та Бульварно-Кудрявської знаходжу ще один лист від Ірини Жиленко


Послання від Валеріана Підмогильного можна знайти на Пейзажці, для цього треба нирнути в арку неподалік дому з горгулею.


Потім Софійська площа з листами від Василя Стуса та Павла Загребельного.
Потім рушаю на оновлену Володимирську гірку. Саме на тому місці, звідки найкраще видно Володимира чекає послання від Ліни Костенко.


Біля верхньої станції фунікулеру знаходиться цитата Івана Нечуя-Левицького.


Біля Андріївської церкви встановлено конвертик зі словами Віктора Неборака.


Рядки з вірша Аттили Могильного біля замку Річарда


Послання Віктора Недосупа знаходиться біля храму Пирогощі на Подолі.


Біля «Трапезної» Могилянки лист від письменника Гео Шкурупій. От саме з його твором, а точніше детективом ознайомлюся найближчим часом.


Якщо втомилися, то на цьому можна завершити пошуки, але в мене ще були сили і я пішла далі до стадіону Лобановського, там чекає цитата Юрія Андруховича.


Потім в Маріїнський, де біля входу до будівлі Міністерства охорони здоров’я чекає послання від Оксани Драй-Хмари.


Далі Площа Слави та міст поцілунків з лисом від Максима Рильського.


Дуже шикарний відреставрований фонтан біля палацу дітей та юнацтва, але про нього напишу окремо.
І навпроти Лаври, в районі малої галереї Арсеналу знаходиться останній 20-тий лист Миколи Зерова.


Отака вийшла прогулянка) Тож якщо у вас є час і бажання, то можете відправитися на пошуки і почитати Київ. Це такий собі невеличкий квест, знайшовши парочку конвертів ви відчуєте дух авантюризму і не заспокоїтеся поки не віднайдете всі конвертики.
Побільше Києву таких цікавих проектів)
Tags: Київ, Читати Київ
Subscribe

 • Київський кит

  Нещодавно на ВДНГ відкрили скульптуру Київський кит. Об'єкт виготовлено з переробленого пластику і кит змінює свій колір в залежності від рівня…

 • Шоколадний будиночок

  В Шоколадному будиночку востаннє була давно, здається ще тоді, коли його тільки відкрили для відвідування. Пам'ятаю тодішній мій захват. А тут ще…

 • По іншу строну камери

  Зазвичай я знімаю фотосесії, і сама дуже рідко опиняюся но іншу сторону камери. А тут випала нагода трохи попозувати) Що головне для…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments