freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Прочитане — листопад 2020

В листопаді, незважаючи на зайнятість, багато читала. Коли ти за містом, то є більше вільного часу та й читається поряд з палаючою грубою краще)


Отож, надбання цього місяця)
Ілларіон Павлюк «Я бачу, вас цікавить пітьма?»
Стараюся не пропустити жодної нової книги Ілларіона після його «Білого попелу», який мені дуже сподобався. Новий роман дещо незвичний, в ньому намішано всього і містика, і детектив. Головний герой Андрій отримує нову справу, яка заносить його в тихе містечко Бузьків Сад, яке насправді виявляється справжнім Адом, адже там орудує маніяк. З моменту потрапляння справи до рук головного героя і починаються різні дива та містичні події. Окрім того в містечку зникає дитина, незвичайна дівчинка Надя, яка має певні вади розвитку, яку головний герой намагається знайти паралельно зі вбивцею. Проте Андрій зіштовхується з байдужістю жителів селища, а потім з темних закутків шафи починають вилазити таємні секрети кожного мешканця. Бузьків Сад, як би сумно це не звучало, є прототипом реальних містечок в Україні. Сюжет з кожною сторінкою закручується, ти потрапляєш то в реальність, то в загадковий світ містичних подій. Кінцівка здавалося б передбачувана, але несподівана. Всім, хто полюбляє детективи і містику, рекомендую)

Марина Гримич «Юра»
Сіквел книжки «Клавка», тобто не зв’язане продовження попередньої історії. Цього разу мова піде про сина Клавки Юру. Цей роман можна читати окремо, як стверджують видавці, але все ж таки варто почати з «Клавки», тоді буде зрозуміліша передісторія багатьох персонажів. Клавка з бідної секретарки Спілки письменників перетворилася на поважну дружину голови ЦК. Цековський будинок, хороші продукти, гарні речі, мило та духи з Франції, дача з квартирою обставлені за сторінками іноземних журналів. Її син Юра живе в світі тогочасної еліти, йому не знайомі проблеми пересічної людини. В книзі описані 60-ті роки, роки відлиги. Книга хороша, але «Клавка» мені сподобалася більше. Там, як на мене, було більше цікавої інформації, про той же РОЛІТ, про його жителів, про відомих письменників. Але, якщо читали «Клавку» і вона вам зайшла, то беріться і за «Юру».

Детективи 20-тих років «Постріл на сходах»
До моїх рук потрапила антологія українських детективів 20-тих років. Якщо чесно, я була приємно здивована. Виявляється у нас був власний, не менш епатажний, Шерлок Холмс – харківський лікар Піддубний. Автором збірки оповідань «Проникливість лікаря Піддубного» є письменник Юрій Шовкопляс, про якого до цього часу я навіть і не чула.
Ще припали до смаку фантастично-детективні оповідання Юрія Смолича. Його «Господарство доктора Гальванеску», якщо відкинути деякі комуністичні моменти, дуже сучасний і має досить цікаву кінцівку.

Продовжила читати оповідання з циклу «Івченко наживо»
«Лівнєвський та Скорик»
Головні герої два цікаві сильні персонажі. Один зламав другого, а потім інший обіграв першого і поквитався з ним)

«Коли боги грають у кості»
Це оповідання сподобалося, по-перше тут описані дуже далекі часи, часи богів та мореплавців, часи коли світ ще не було відкрито. Закручений сюжет, цікава розв’язка, але драматична кінцівка. Адже, здавалося б, головний герой вийшов сухим з такої передряги не для того, щоб через деякий час загинути від хвороби.

«Ляна починає нове життя»
Ляна поквиталася з своїм ворогом і розпочала нове життя, як саме почитайте самі)

«Життєва стратегія Зої»
Життєва стратегія Зої буде приємлива деяким людям, вона живе для себе і заради своєї втіхи і заради цього йде на все. У кожного свій шлях.

«І всі замовкли»
Оповідання в якому згадується Голодом. Сильне і моторошне, тоді виживали, хто як міг. Правильно це чи ні, вирішувати вже не нам, не нам і засуджувати.
Tags: книги
Subscribe

 • Літні квіти

  Дала собі слово не фотографувати квіти, адже маю тільки світлин, зроблених при різному освітленні і на різні об’єктиви. Але ж з’являються нові, які…

 • Літні вечори

  Спека, ми на неї чекаємо в холодні, похмурі зимові дні і ранньою весною, а коли вони приходить ти не знаєш де від неї сховатися. Якщо ти застряг…

 • Квітуча весна)

  Не втрималася і трохи нафотографувала)

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments