freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Фонтани «Зорі та Сузір’я»

Думаю багато хто з нас проходив повз палац дітей та юнацтва, але чи звертали ви увагу на фонтани поряд з будівлею?
З 2019 року там можна побачити оновлені фонтани з мозаїками скульпторів-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка.


Подружня пара працювала не лише над проектом мозаїчних композицій басейну, а й над оздоблення інтер'єру палацу. Будівлю урочисто відкрили у 1965 році. Якщо мозаїки в середині і досі можна побачити, то фонтану так не пощастило, його закрили у 80-тих і так він стояв аж до 2017 року. За ці часи було чимало спроб взагалі його знищити, облаштувавши на його місці газон.
Реставраційні роботи проводилися під керівництвом Володимира Мельниченка, Ада Рибачук, на жаль, не дожила до цього моменту.


В 2019 році оновлений фонтан відкрили. І от восени минулого року мені нарешті вдалося його побачити. Видовище дійсно вражаюче, я довго ходила і роздивлялася всі деталі, бо це з висоти видно всю цілісну картину, а так складніше. Але фонтан дуже гарний, потрібно обов'язково побачити його в теплий сезон, коли він працюватиме. То ж будете проходити неподалік, роздивіться обов'язково фонтани.


Ще одна відома робота Ади Рибачук та Володимира Мельниченка - це «Стіна пам'яті» на Байковому кладовищі, яка були знищена радянською владою. Нещодавно відновили лише невеличкий фрагмент, можливо колись ми зможемо побачити творіння скульпторів повністю.
Tags: Київ, стріт-арт
Subscribe

 • Леся Українка: 150 імен

  25 лютого в Українському домі відкрилася виставка «Леся Українка: 150 імен» присвячена звісно ж 150-тій річниці з дня народження Лесі. Виставка…

 • Київські мурали

  Я вже неодноразово писала, що обожнюю вуличні малюнки. А тому коли є час із задоволення люблю порозглядати мурали на вулицях столиці) В допис…

 • Мозаїка дитячої художньої студії Осташинського

  Багатолюдна вулиця Толстого, біля метро купа торговців та постійна метушня. А якщо зазирнути у дворик будинку №5, то можна здійснити невеличку…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments