freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Прочитане - лютий 2021

Лютий виявився вдалим на читання. Цілих три книги, одна з них «Амадока» Софії Андрухович, тож разом це близько 1500 сторінок)


Нарешті я осилила «Амадоку» Софії Андрухович, всі 826 сторінок. Книжка лежала в мене вже давно і я ніяк не могла заставити себе за неї взятися, лякав обсяг. Але виявилося, що цей роман можна прочитати і до того ж досить швидко, всього за 2 тижні. Для цього просто потрібно опинитися в сніжній заметілі відрізаній від міста.
Тепер трохи про саму книгу. Вона не для всіх, тому що таки дуже товста)))) Але в той же час цікава, хоча дещо специфічна. Роман складається з декількох частин, які дуже різні і відносять тебе в різні часові проміжки, заставляють переживати життя різних персонажів.
Все починається зі знайомства з чоловіком, військовим, який дивом вижив, але при цьому втратив пам’ять і тепер має спотворений зовнішній вигляд.
Далі читач знайомиться з дівчиною Романою, яка вгадує в пораненому військовому свого чоловіка Богдана.
Далі читач переноситься в 20-ти роки в Бучач і намагається з’ясувати родинні зв’язки Богдана, дізнатися що ж сталося з його бабою та прабабою, яка доля спіткала єврейські родини. Цей розділ важкий, як і сама історія того часу, але дуже детальний. Страшна історія всіх жителів України розкривається на прикладі декількох родин. Стосунки, долі, почуття – все переплітається і читачу до кінця так і не відкриваються всі карти. Кого ж насправді любила Уляна, хто був батьком її сина?
Цікаво читати про тогочасний Бучач.
Новий розділ розповідає про українських письменників 20-30 років, про яких ми чули, але чи так багато знаємо. Якими були їх долі, як вони жили, що відчували, як їх перемолола радянська система, Мова про Зерова, Рильського, Драй-Хмару та інших.
В книзі багато корисної і цікавої інформації, яка спонукає задуматися, пошукати додаткові факти про того ж таки Пінзеля, подивитися у Вікіпедії, як виглядав загадковий Петров, почитати його твори, які він писав від імені Домонтовича, дізнатися про долю архітектора Каракіса, про якого останній часом я багато згадувала. От саме за це я люблю отаку художню літературі, яка не тільки розважає, але і доносить до тебе важливі історичні факти, розповідає про відомих особистостей, про яких ти нібито й чув, але знаєш дуже мало. Не знаю як іншим, але я саме через таку літературу краще запам'ятовую інформацію.
Цікава кінцівка, яка розставляє всі крапки над і, ми дізнаємося, хто ж він, цей спотворений чоловік насправді, до чого тут Зеров та Петров зі своїми листами до дружини Зерова.
Єдине, я не дуже розумію Богдану, для чого вона все це робила, заради любові?
Хто любить читати і не лякається таких товстелезних книг, рекомендую.

А далі мене полонили скандинавські детективи, а точніше норвезькі.
Труде Тайге «Пацієнт»
Детектив, який пропонує розгадати таємниці минулого.
Журналістку Кайсу просять зібрати інформацію про нерозкрите зникнення дівчини Юлії. З того моменту події починають стрімко розвиватися. Знаходять вбитим роботодавця Юлії, а всі сліди ведуть до старого санаторію для психічно хворих. Ким був загадковий Крез, що відбувалося за стінами психлікарні, які експерименти там проводили, як це пов’язано зі зникненням дівчини Юлії та художником Моне?
Загалом цікаво і захопливо, єдине, що не сподобалося, це те, що в головної героїні виявили онкологію, ця гілка в романі трохи напружувала.

Кріс Тведт «Той, хто вбиває»
Продовжила знайомитися з пригодами адвоката Мікаеля Бренне. В новому романі Мікаель знову береться за резонансну праву – має виправдати колишнього рок-музиканта, нині письменника, якого звинувачують у зґвалтуванні та вбивстві. Більша частина книги описує судовий процес, а от в кінці на читача чекає неочікувана та стрімка розв’язка.
Tags: книги
Subscribe

 • Київський кит

  Нещодавно на ВДНГ відкрили скульптуру Київський кит. Об'єкт виготовлено з переробленого пластику і кит змінює свій колір в залежності від рівня…

 • Шоколадний будиночок

  В Шоколадному будиночку востаннє була давно, здається ще тоді, коли його тільки відкрили для відвідування. Пам'ятаю тодішній мій захват. А тут ще…

 • Київ, спека, Чорнобиль

  Київ зустрів спекою, пилом, здертим асфальтом, понівеченими газонами та відсутністю гарячої води, а ще скасувалися заплановані зустрічі та плани.…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments