freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Прочитане - березень 2021

В цьому місяці багато читала, то нерви, то хвороба. А де ще шукати порятунок від дурних думок, як не на сторінках книжок.


Брати Капранови «Рута»
Особисто мені сподобалися всі прочитані книжки Капранових. Тому до нової я приступала з приємним очікуванням і не помилилася.
Не такі давні події для кожного з нас — Майдан, а точніше найстрашніша ніч з 18 на 19 лютого, коли здавалося, що столиця опинилася в пеклі. Апокаліптична картинка Майдану в полум’ї надовго закарбувалася в моїй пам’яті. Тоді, неначе в поганому фільмі жахів, здавалося, що потрібно за будь-яку ціну пережити ніч, що перші промені сонця принесуть перемогу. Десь так воно насправді і було.
Події 2014 року переплітаються з подіями 1991 року у Вільнюсі, їх поєднує Андрій, зараз вже сорокарічний чоловік, а тоді молодий солдат і дві дівчини Рути.
Знову ж такі історичні факти подаються читачу в простій формі через художню літературу.
Але в романі є й фантастичні елементи, які додають книзі певного шарму і новизни і головне приводять до хепіенду)
Ще хочу сказати, що в романі Капранових дуже точно описано Майдан і події, які на ньому відбувалися. Прочитавши його, я ніби знову опинилася в середині культурного Українського дому, пройшлася між стелажів Бібліотеки Майдану, відчула недобрі передчуття щодо мирної ходи 18 лютого.
Словом, варто почитати.

Владислав Івченко проект «Івченко наживо»
Особисто мені дуже полюбився Івченковий Іван Карпович, тому було дуже сумно, коли в одній з останніх книг автор його вбив руками більшовиків.
Здавалося все, пригод про найкращого сищика більше не буде, хіба лише ті, які відбулися з ним до 1918 року.
Але не тут то було, Івченко оживляє Івана Карповича, якого не приймають на тому світі, бо він ще потрібен Україні, тож час читати про нові пригоди. Роман в процесі написання, тож потроху приступила до читання, як завжди цікаво, захопливо та карколомно.
А хто хоче приєднатися, то пишіть автору, передплачуйте та отримуйте свіженькі пригоди на свою електронну скриньку.

Ксенія Циганчук «Коли приходить темрява»
На перший погляд простий детектив, банальне вбивство, поліцейські, що беруться за справу та головний герой, що знайшов тіло. Все якось так просто, сюжет закручується повільно, я навіть втрачаю ниточку, хто є хто, путаюся в прізвищах. Потім виявляється що це діло маніяка, смертей стає більше. Ти відчуваєш, що не все так просто, потім приходить здогадка, але ти чомусь не хочеш в це вірити, адже такого не може бути, ти не віриш, що цей персонаж на таке здатен.
Чи ми самі себе добре знаємо? І чи не прийде до нас одного разу темрява.

Йорн Лієн Горст «Одержимий злом»
Продовжую знайомитися із скандинавськими детективами. Цього автора читала вперше, сподобався.
Поліцейські проводять слідчий експеримент, засуджений за жорстокі вбивства чоловік має показати, де сховав тіло однієї зі своїх жертв. Вбивці вдається втекти, план втечі був ретельно спланований, хто ж причетний? Допомога прийшла від напарника, такого ж жорстокого і одержимого, але він ховається під маскою добропорядної, приємної та самодостатньої особи. Десь ще на початку роману думала на цього героя, але тоді здалося, що це було б дуже просто.
Загалом книга хороша, зайшла за пару днів.

Продовжила знайомство з пригодами Харрі Холе
Ю Несбьо «Пентаграма»
Продовжую цикл про Харрі Холе. Знову вбивства, таємні знаки, спроба вивести на чисту воду вбивцю напарниці і звісно ж алкоголь.

Ю Несбьо «Спаситель»
Хороша історія з неочікуваним завершенням. Поганим хлопцем виявився той, на кого на початку і не подумав би ніколи. Цього разу знову не обійшлося без втрат, напарника Харрі вбивають. За що вбивця отримав по заслугам і Холе не став тому на заваді.

Ю Несбьо «Сніговик»
Цей роман я вже читала, одразу після виходу фільму, тоді він мене не дуже зачепив. Тепер же коли я більше познайомилася з головним героєм та перипетіями його життя, книга зайшла.
Tags: книги
Subscribe

 • В гості до трьхсотітнього Смайлика

  Про Максаківський монастир чула давно, але об'єктом для обов'язкового відвідування він став після того, як у Менщині Туристичній я побачила…

 • Десна

  Щоб побачити Максаківський монастир потрібно з Максаків перебратися на протилежний берег Десни. Зробити це можна лише з червня по жовтень, коли…

 • Максаки

  Можна напевно не писати, що світ безмежно великий і в ньому стільки всього цікавого) І головне не потрібно далеко їхати, нові місця можна відкривати…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments