freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Дорога додому. Кременець

В Кременці бувала, але вже досить давно. Пам’ятаю, що мене дуже заворожило це місто в долині з центральною вулицею вздовж якої знаходяться найголовніші пам’ятки та замком, який поважно височіє на горі Бона.
З того часу я все хотіла сюди повернутися і ось нарешті.


В місто ми в’їхали вже під вечір і одразу подалися до замку. Виявилося, що місце дуже популярне не тільки серед туристів, а й серед місцевих. В настанні сутінок вони приїздили сюди компаніями на автівках та мотоциклах. Воно і не дивно, адже види з гори відкриваються фантастичні і все місто лежить у твоїх ніг.
Замок на цій горі було споруджено ще в ХІІ столітті, проте він був дерев’яним, тому від нього нічого не збереглося. Залишки руїн, які ми бачимо зараз – це результат пізніх будов та перебудов. Гора носить назву Бона, поговорюють, що названа вона так на честь дружини Сігізмунда І - Бони Сфорци, яка 20 років володіла замком та значного його розбудувала.
З мого останнього візиту тут дещо трохи змінилося. Територію замку облагородили, відбудували одну з веж, є охоронець і, як я зрозуміла вхід має бути платним, але оскільки ми були вже досить пізно, то ніхто нікого не зупиняв. А згодом охоронець взагалі закрився у своєму будиночку.
Час ідеальний, щоб насолодитися краєвидами в променях вечірнього сонця.
Залишки Вежі та стіни.


По можливості обходжу навколо замкових мурів.


Місто спить)
Досліджувати місто почали на світанку ще до сходу сонця.
Дуже дивно і цікаво гуляти порожніми вуличками, що я дуже люблю)


Кременець гарний, але досить запущений, таке враження, що з мого останнього візиту будівлі тут не ремонтували. Все якесь полущене та обдерте, що навіває сумні думки.


Костел святого Станіслава, збудований у 1853 році


Колишній францисканський монастир збудований у 1636 році в готично-ренесансному стилі. Зараз це Миколаївський собор.


Ранковий замок
Найвідоміша споруда міста житловий будинок «Близнюки» (XVII – XVIII століття), два будинку мають спільну стіну. Стан споруди засмучує.


Меморіал
А за ним ще одна велична споруда, від якої захоплює подих – це комплекс колегіуму Єзуїтів.


Весь комплекс, що складається костелу св. Ігнатія Лойоли та Станіслава Костки та учбових корпусів, було побудовано у 1731-1743 роках.
В радянські часи в приміщенні знаходилося кременецьке педучилище, зараз же в тут знаходиться православний собор Преображення Господнього.
Піднялася до входу, дуже гарно, тихо і атмосферно і головне жодної живої дужі.
Парк культури та відпочинку ім. Шевченка


І сам Тарас


Фонтан


Свято-Богоявленський Кременецький жіночий монастир бачу вже тільки здалеку, маю їхати далі. Храм на цьому місці було закладено ще у 1633 році. Колись була в середині, дуже гарно.


Ще в місті є ботанічний сад заснований у 1806 році ірландцем Діонісієм МакКлером. Наш київський ботанічний сад Фоміна було створено на основі кременецького, який перевезли до туди у 1832 році.
А ще тут є старі кладовища: козацький, польський та військовий цвинтарі.
На жаль, на них в мене вже не вистачило часу, тож потрібно повернутися)
А тим часом сходить сонце і починається новий день.

Tags: Тернопільська область, путешествия
Subscribe

 • Седнів

  Відвідати Седнів планувала давно, здавалося б і проїжджаю частенько неподалік, але все ніяк. І ось нарешті) Потрапила в Седнів я незвичним…

 • Кам’янець. Звідане і нове

  Я і забула який Кам’янець класний. І якби не книжка Юрія Даценка «Книга в камені», я б туди найближчим часом не повернулася.…

 • Тараканівський форт. 10 років потому

  В Тараканівський форт вперше потрапила на початку 2012 року. Тоді про це місце мало хто знав. Зараз це справжня туристична атракція з…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments