freckle06 (freckle06) wrote,
freckle06
freckle06

Камінне село)

В цю суботу,  завдяки "Унікальній Україні", http://uu-travel.com/  я відвідала таке таємниче та загадкове місце, мабуть єдине в Україні -  Камінне село, або як його ще іноді називають український Стоунхендж). Знаходиться воно на відстані 30 кілометрів від містечка Олевськ в Замисловецькому  лісництві.
 Там посеред лісу розкидано каміння різних розмірів і форм, валуни розміром з сільський будинок вишикувались в ряди наче вздовж вулиці, поряд каміння менших розмірів - хліви, клуні. Тому з’являється таке відчуття наче ти потрапив до закам’янілого села))  
Потрапити туди начебто просто, але як виявилось - не зовсім))), дороги там ще ті)),  місцевим жителям асфальт мабуть тільки сниться)), тому відстань в 30 км від Олевська до Рудні-Замисловецької наш автобус осилив за 2 години.
  А далі вже пішком отаким містком через річку Перга,
селом з пустими хатами  та лісом ще кілометрів зо два.І от з’являються перші валуни, спочатку невеликі, а далі справжні велетні) 

Існує декілька наукових гіпотез щодо їх утворення – начебто ці валуни принесені сюди льодовиками і відшліфовані в дорозі, інша - це залишки древніх гір, які зруйнував все той же льодовик. Але як же тоді пояснити розміщення валунів в такому порядку,  і те що батьківщина цих валунів - далека Скандинавія?
В народі існують інші пояснення цього загадкового явища, ось декілька:
 Колись тут було багате село, одного разу бідний подорожній  (а це був Бог) попросився  переночувати, а його вигнали із села, тоді Бог покарав жителів за жадність та злобу, наклав прокляття і село окам’яніло

Це залишки млина, який будували чорти  , та не встигли до сходу сонця, і млин розсипався на каміння), а тапер  тут навіть можна побачити камінь - жорна)

 Колись тут була битва Ісуса з дияволом, і така вона була запекла, що один з валунів розколовся і утворилась вузька щілина. Якщо протиснешся через  цю щілину, то очистишся від усіх гріхів та наберешся сили від природи.
А на фото зовсім інша щілина між двома каменями, ала кажуть, що вона має такі ж властивості)))) 


А зверху на камені залишились відбитки ніг  бога, якщо стати босими ногами в окам’янілі сліди Божі, то можна вилікуватися від хвороб, позбутися невдач, можна також загадувати бажання і воно обов’язково збудеться.
Якщо подивитися зверху на ці валуни, то їх розміщення по  формі нагадує величезний жертовник. Колись давно це місце зупинило  княгиню Ольгу, яка підкорила багато древлянських земель, і змусило її повернутись назад.

Цього разу нашу групу супроводжував телеведучий Валерій Сараула, зараз я не дивлюсь телевізора зовсім, але Валерія пам’ятаю ще по шоу за склом про армію, яке чомусь так і не показали до кінця), до речі я тоді за нього вболівала)
В реальному житті Валерій виявися дуже позитивною людиною з позитивною енергетикою і з повною відсутність зіркової хвороби))
фанати атакують
 
Погода того дня видалась на славу, тому всі довго гуляли лісом, милуючись чудо витвором природи.

Поліська земля виявилась також багатою на болотну руду, з якої колись добували залізо,


а ще тут займаються бортництвом, і завжди по селах можна купити справжній мед із бортні.

 А ще у мене викликали щире захоплення оці двійко маленьких дівчаток, які проїхали, пройшли з нами весь шлях і ні  разу не вередували)

В Київ повернулись опівночі і дуже прикро, що в місті яке називає себе європейською столицею, метро вже було закрито, а інші види громадського транспорту вже давно відпочивали в депо(((.Tags: Добре поїхали, Житомирська область, путешествия
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • В гості до трьхсотітнього Смайлика

  Про Максаківський монастир чула давно, але об'єктом для обов'язкового відвідування він став після того, як у Менщині Туристичній я побачила…

 • Десна

  Щоб побачити Максаківський монастир потрібно з Максаків перебратися на протилежний берег Десни. Зробити це можна лише з червня по жовтень, коли…

 • Максаки

  Можна напевно не писати, що світ безмежно великий і в ньому стільки всього цікавого) І головне не потрібно далеко їхати, нові місця можна відкривати…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments